Сир для королеви: сировари з Херсонщини вирішили привітати Єлизавету II з ювілеєм

3 месяца назад 0

Сир для королеви Великої Британії, — сировари з Каховського району на Херсонщині вирішили привітати королеву Єлизавету II з ювілеєм. Як вони збираються це зробити, з'ясовували кореспонденти Суспільного.

Виробництво сиру, який вирішили подарувати королеві Єлизаветі, починається із приміщення, де утримують кіз альпійської породи. Серед них — улюблениця всього підприємства, 4-річна коза, на ім'я Петрівна.

"Це тепер у нас героїня. Хлопці звуть її Петрівна. Чому героїня? Вона приводить троє козеняток і має високі надої молока. Вона зараз у цьому загоні, готуємо до майбутнього окоту. Кози у нас всі лагідні", — розповідає завідувач ферми Микола Вретик.

Кози на підприємстві ручні. З перших днів життя козенята потрапляють до своєрідного "дитячого садка", тому людей не бояться, розказав завідувач ферми.

"Молоко породи цих кіз найкраще підходить для виготовлення твердих сирів", — каже Микола Вретик.

Сировар Ігор Новак показує цех. Тут збивають масло, пастеризують молоко і варять сир.

"Дивлячись, який ми варимо сир. Якщо гауду, наприклад, це десь 6-7 годин іде процес від сквашування до пресування і в розсіл. Зараз ми сепаруємо, прибираємо жир, щоб була необхідна жирність для сиру. Потім пастеризація в нас, охолодження, сквашування. Чекаємо 30-40 хвилин", — каже Ігор.

Потім сир перекладають у форму та опускають у розсіл на добу. Після він потрапляє до камери обсушки. Далі — камера дозрівання. Сирна голова, яку підготували у подарунок королеві Великобританії, важить два з половиною кілограми, витримувалась пів року, сир має горіховий присмак.

"До 95-річчя королеви Єлизавети, який буде 21 квітня, ми хочемо передати їй подарунок. У мене дочка Єлизавета, тому так вийшло. Це — спеціальний рецепт нашого технолога. Зараз робимо сертифікації, щоб ми могли відправити цей сир до королеви", — розказав директор підприємства Данило Репілевський.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.