Юні туристи відвідали історичні місця нашої держави

5 месяцев назад 0

Вихованці комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради на чолі з педагогічними працівниками, в рамках реалізації обласної комплексної програми з національно-патріотичного виховання «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини» на 2016 – 2021 роки, провели краєзнавчо-екскурсійну подорож місцями козацької слави «Хортиця – столиця козаків».

Знайомство зі столицею запорізьких козаків розпочали з новітнього музею техніки Богуслаєва, у просторих залах якого розташувалися експозиції різної техніки із Запорізького моторобудівного заводу: від унікальної колекції поршневих і реактивних авіаційних двигунів, що випускалися підприємством в різні періоди його історії, до колекції мотоциклів іноземного та вітчизняного виробництва від 30-х до 80-х років минулого століття.

Особливий інтерес у гуртківців викликав двигун АШ-82ФН для літаків Ла-5ФН, Ла-7, на яких воював тричі Герой Радянського Союзу Кожедуб І.М. А також унікальний двигун Д-18Т, який встановлюється на літаки Ан-124 «Руслан» і Ан-225 «Мрія», які є неперевершеними за своєю вантажопідйомністю.

Окрім музею, гуртківці Центру відвідали виставку, присвячену будівництву Дніпрогесу. На цій виставці дітям показали унікальні кадри кінохроніки будівництва ГЕС та познайомили з експозицією, на якій було показано життя та побут робітників Дніпрогесу.

Другий день подорожі запам’ятався вихованцям Центру відвідуванням двох унікальних місць, які є лише в місті Запоріжжі – це музей ретроавтомобілів «Фаетон» та історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» Національного заповідника «Хортиця».

Вихованці Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді висловлюють величезну подяку депутатському корпусу Херсонської обласної ради та Департаменту освіти науки та молоді облдержадміністрації за надану можливість відвідати історичні місця нашої держави.