Василь Зеленчук обговорив з освітянами Херсонщини питання впровадження Нової української школи

2 года назад 0

Херсонщина готується до впровадження ключової реформи Міністерства освіти і науки України – Нової української школи. Це питання обговорювалося під час робочих виїздів першого заступника голови Херсонської обласної ради Василя Зеленчука до навчальних закладів регіону.

На меті у першого заступника голови облради – на власні очі побачити, як живуть школи Херсонщини, та з перших вуст дізнатися про проблеми і потреби освітян. Особливо – на тлі розпочатих нововведень від Міносвіти.

Педагоги Олешківської спеціалізованої школи №4, Голопристанської ЗОШ № 4 та Голопристанської гімназії з поглибленим вивченням предметів художнього профілю акцентували увагу на необхідності придбання до 1 вересня 2018 року дидактичного та технічного обладнання. На думку освітян, починати реформу необхідно саме з забезпечення матеріально-технічної бази. За словами вчителів, для створення освітнього простору для першачків в кабінетах мають з’явитися спеціальні зони, а класи необхідно обладнати одномісними партами спеціальної форми, які відповідають стандартам. Загалом один клас має бути оснащений на суму близько 180 тисяч гривень.

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Василь Зеленчук запевнив вчителів, що ініціюватиме розгляд питання щодо готовності впровадження освітньої реформи на Херсонщині на засіданні комісії обласної ради.

«Буду ставити питання Херсонській обласній державній адміністрації щодо готовності впровадження освітньої реформи на Херсонщині та щодо проведення роз’яснювальної роботи. Зберемо з цього приводу профільну комісію обласної ради. Буду доносити вашу думку. Про результат обов’язково повідомлю» , – зазначив Василь Зеленчук.

Спілкування з педагогами завершилося на приємній ноті: усім відвідуваним навчальним закладам перший заступник голови обласної ради подарував спортивний інвентар.

Довідка з сайту Міністерства освіти і науки України: «Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

У вересні 2017 року було ухвалено новий закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи. На черзі – ухвалення нового закону “Про загальну середню освіту”, в якому буде більш детально розкрито зміни, та затвердження нового Державного стандарту початкової освіти. Саме цей Стандарт у 2017/2018 навчальному році апробовують у 100 школах по всій Україні (по два перших класи). Уже зараз ці першокласники навчаються по-новому: опановують знання та навички через діяльність, а під час ранкового кола вчаться висловлювати свої думки і почуття та слухати інших. З 2018/2019 навчального року по-новому вчитимуться всі першокласники України.

Новий Стандарт початкової освіти передбачає, що вчителі працюватимуть за іншими підходами, тому вже розпочато навчання вчителів, які вчитимуть перші класи наступного року. Зараз триває підготовка тренерів з усіх областей України, які навчатимуть учителів, а також створюється онлайн-курс для підсилення очного навчання. Основні засади реформи шкільної освіти викладено в Концепції Нової української школи.

Замість запам’ятовування фактів та визначень понять, учні набуватимуть компетентностей. Їх список уже закріплено законом «Про освіту».


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.