Українцям дозволять працювати вдома у зручний для них час

9 месяцев назад 0

Мінсоцполітики вирішило узаконити гнучкий графік роботи і пропонує законодавчо врегулювати три нові режими: гнучкий графік, віддалена робота і самостійна організація робочого часу.

Відповідний проект закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (про гнучкы форми організації праці)» оприлюднений 25 червня, повідомляє «Закон і Бізнес».

Відповідно до законопроекту, нові режими роботи будуть визначатися таким чином. Гнучкий графік — співробітник може не дотримуватися встановленого режиму праці за умови дотримання деннної, тижневої або місячної норми відпрацьованого часу. Гнучкий графік може складатися з трьох компонентів: фіксований час (необхідно перебувати на робочому місці), змінний час (співробітник сам визначає період роботи), час для перерви і харчування.

Дистанційна робота передбачає можливість трудитися за межами офісу, тобто співробітник самостійно визначає час роботи і місце. При цьому за ним зберігаються всі трудові права.

Самостійна організація робочого часу — співробітник фактично сам планує свій робочий день за умови виконання завдань, що мають встановлений граничний термін виконання.

Ключове завдання законопроекту — створити можливості для роботодавців і працівників за особистими домовленостями встановлювати на підприємствах більш гнучкі режими роботи. Введення цих норм на законодавчому рівні дасть людям легальну можливість працювати дистанційно.

На обговорення законопроекту виділено місяць.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.