З 19 липня вимога печатки на документі загрожує чиновникам штрафом

3 года назад 0

Закон, яким скасовано обов’язкове використання печаток суб’єктами господарювання, незалежно від їх наявності, набуде чинності за 3 місяці. Тому з 19 липня за вимагання відбитку печатки на документі для посадовців встановлена адмінвідповідальність.

Мова йде про закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами — підприємцями» № 1982-VIII, який був офіційно оприлюднений, передає «Закон і Бізнес».

Відтепер Кабінет Міністрів має три місяці для приведення своїх нормативних актів у відповідність до закону.
Документом також вносяться зміни до ГПК, ЦПК та КАС в частині засвідчення печаткою довіреності від юридичних осіб, а змінами до Цивільного кодексу скасовано обов'язкове скріплення правочину печаткою.

Вимагання посадовою особою органу державної влади або органу місцевого самоврядування проставити відбиток печатки суб’єкта господарювання на документах, які їм подаються, або відмова приймати вказані документи, у зв’язку з відсутністю відбитка печатки, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.