Частина депутатів вимагають від керівництва Херсонської обласної ради надати офіційні пояснення щодо порушень регламенту

3 недели назад 0

Херсонська територіальна організація партії «Європейська солідарність» зробила заяву щодо грубого порушення законодавства під час роботи пленарного засідання V сесії Херсонської обласної ради:

«23 квітня, під час пленарного засідання V сесії Херсонської обласної ради розглядалася заява підготовлена першим заступником голови Херсонської обласної ради, депутатом обласної раді від партії ОПЗЖ Єгором Устіновим. У цій заяві представник "партії Медведчука" просив РНБО розпочати політичне переслідування 5-го Президента України, народного депутата України, лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка. 

Херсонська територіальна організація партії «Європейська солідарність» наголошує, що під час так званого розгляду цього «звернення» відбулося грубе порушення норм законодавства України про місцеве самоврядування, про статус депутата місцевої ради, а також норм затверджених регламентом роботи Херсонської обласної ради. 

Питання ініційоване представником ОПЗЖ не обговорювалося під час засідання Президії обласної ради, як того вимагають норми регламенту, це звернення не було включено до порядку денного пленарного засідання сесії обласної ради, з ним не були ознайомлені депутати обласної ради і воно не обговорювалося під час самого пленарного засідання. 

І взагалі, до сих пір незрозуміло, що саме запропонував пан Устінов? Це був його виступ? Було зачитано його депутатське звернення? Він презентував депутатам підготовлений ним проєкт рішення обласної ради?

З огляду на вищезазначене вимагаємо від керівництва Херсонської обласної ради надати офіційні пояснення, що розглядалося депутатами під час пленарного засідання V сесії Херсонської обласної ради, а саме: визначене статтею 13 ЗУ «Про статус депутата місцевих рад», та розділом 14 Регламенту роботи Херсонської обласної ради — депутатське звернення? Чи визначений статтею 19 ЗУ «Про статус депутата місцевих рад» проєкт рішення Херсонської обласної ради? 

Вимагаємо також терміново опублікувати згадане «рішення» на сайті Херсонської обласної ради.

Вимагаємо надати пояснення щодо перевищення службових повноважень Головою Херсонської обласної ради Самойленком О.С., який всупереч норм законодавства та регламенту поставив «звернення» першого заступника на голосування та ввів в оману депутатський корпус стосовно його правоздатності приймати рішення в всупереч законодавству».


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.