Українці зможуть обирати пенсійний вік самі: як це працює

1 год назад 0

Це торкнеться всіх, у кого є сорок років трудового стажу.

Експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова розповіла, що з 2019 року українці зможуть самостійно вибирати вік виходу на пенсію. При цьому вона уточнила, що ця норма була і раніше закладена в пенсійній реформі, але не спрацьовувала. Про це передає сайт "Znaj.ua".

Також експерт зазначила, що нова норма торкнеться лише тих, хто має 40 років трудового стажу.

"Що б не говорили політики, але насправді пенсійний вік у нас зростає. Він уже для різних категорій населення різний. У жінок він збільшується планово – в цьому році вони виходять на пенсію в 57,5 років. І до 2021 року ми закінчуємо реформу підняття пенсійного віку для жінок, яка була розпочата ще в 2011 році. Тобто нам знадобилося для цього 10 років – щороку плюс півроку", – запевнила Третьякова.

Крім того експерт відзначила, соціальна реформа, що стартувала в жовтні 2017 року, створила в Україні ще два пенсійні віки.

Перший – у 63 роки, якщо у людини не вистачає стажу. І другий, відповідно, в 65 років – у тому випадку, якщо українець без стажу і доходу може претендувати тільки на отримання соціального мінімуму. У цьому випадку він буде отримувати його лише з 65 років.

Варто відзначити, що у грудні цього 2018 року подвійна пенсія українцям нарахована не буде. Про це офіційно повідомили в Міністерстві соціальної політики. Тепер українські пенсіонери отримають виплати за грудень у грудні 2018 року, за січень — в січні 2019 року.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.