Українцям загрожує зростання цін на оренду житла

3 года назад 0

Українців чекають нові правила оренди квартир – Кабмін вирішив боротися з тіньовою орендою, адже зараз нелегально здається 70% орендованого житла. 

Експерти попередили "Сегодня", що вихід з тіні змусить господарів квартир підвищити ціни і перестати йти на деякі поступки квартирантам.

Наприклад, відразу після того, як в Україні підскочила вартість комунальних послуг, власники квартир перший час не давали орендарям ніяких "знижок". Тільки після падіння попиту орендодавці почали пропонувати допомогу з субсидією і знижувати щомісячну квартплату.

Якщо держава посилить контроль за сплатою податків, ситуація може повторитися, прогнозує голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості Едуард Бразас. Але все регулюватиметься попитом.

"Поки що врегулювання, про яке говорять в міністерстві, незрозуміле. Але з досвіду, втручання держави не є фактором, який нормалізує відносини між клієнтами. Тому у мене немає якихось очікувань. В рамках чинного законодавства можна мати хороші, культурні і цілком ділові відносини. Те, що сторони не користуються цими можливостями, не означає, що це можна вирішити змінами до закону", – зазначає Бразас.

Вивести ринок з тіні, хоча б частково, могло б зменшення податку, вважають експерти. Хоча він і зараз не такий вже великий. У Верховній Раді вже лежить законопроект №4909, який пропонує брати з орендаря тільки 5% від доходу за оренду.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.