Як виспатись за 6 годин

4 года назад 0

Якщо людина правильно…

Відрегулюй біологічний годинник

"Засинання та пробудження у різний час є найбільш розповсюдженою причиною проблем зі сном, класичний цикл сну складається з двох фаз, у другій з яких людина може бачити сновидіння. Один цикл сну триває 90-100 хвилин. Впродовж року доросла людина може мати 4-6 таких циклів. Тому оптимальний час сну має тривати 6-8 годин. Кожна з фаз відповідає за відновлення окремих органів в тілі. Тому важливо їх не порушувати. Під час першої — відновлюється імунна система, мозок, активізується робота шлунку, відбувається регуляція гормональних процесів. В другій — відпочиває нервова система, відбувається відновлення здатності запам'ятовувати та упорядковувати інформацію. Під час сну виробляється 80% гормону мелатоніну, який відповідає за регуляцію біологічних процесів в організмі. Якщо його бракує — людині буде важко засинати", — каже Прибиляк.

Створи умови, комфортні для сну

Їсти слід не менше, як за 3 години до сну. Ввечері варто вживати продукти, які легко засвоюються, менше солодкого і жирного.

"Якщо тобі важко засинати, зроби ввечері гарячу ванну. Температура тіла перед сном знижується, а після гарячої ванни, стане ще нижчою. І це буде сигнал для організму, що пора спати".

Шкодить засипанню синє світло від смартфона та ноутбука. Воно дає організму сигнал, що вже світає і пора вставати. Тому перед сном краще почитати книжку чи газету.

Подбай про свіже повітря у спальні

Температура має бути в межах 17-22 градусів. Щоб людині не було ні холодно, ні жарко. Ковдру варто підбирати у відповідності до пори року, за індивідуальними потребами. Також слід прати постіль у порошках, на які немає алергії, а кімнату провітрювати.

Людям, які надто часто прокидаються вночі, варто проконсультуватися з лікарем. Бо погана регуляція ритму дня і ночі може викликати гормональні проблеми.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.