Жителі Херсонщини мають знати: вести бізнес в Україні стало легше

10 месяцев назад 0

Якщо ви небайдужі до економіки, вам буде цікаво, що Україна у 2019 році за загальним показником легкості ведення бізнесу посідає 71 місце серед 190 країн світу, що на 41 сходинку вище порівняно із 2014 роком (у  2012 р. – 152, у 2013 р. – 137-ме місце).

Компоненти рейтингу оцінюють якість нормативних актів, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх виконання на практиці. Так, при підвищенні загального рейтингу на 41 позицію, Україна продемонструвала зростання за семи індикаторами. Найбільш відчутні зміни за останні п’ять років відбулися у сегментах оподаткування (+110), міжнародної торгівлі (+70), захисту інвесторів (+56). Також відбулося зростання на 37 позицій за компонентом “підключення до електромереж”, на 34 – “реєстрація власності”, на 17  – “урегулювання питань щодо неплатоспроможності”, на 11 – “отримання дозволів на будівництво”.

Найважливіше тут те, що Україна має таку тенденцію до покращення лише останні 5 років, у той момент, коли, начебто, реформування Уряду не діє. Виходить, діє! Виходить, Прем’єр-міністр  Гройсман, який чи не єдиний за всі роки відновлення незалежності послідовно продовжив курс реформ, націлений на спрощення умов ведення підприємницької діяльності, зробив це недарма. Звісно, не все так ідеально, адже є ще декілька індикаторів,  які потребують поліпшення: доступ до кредитів (-19), забезпечення виконання контрактів (-12) і реєстрація підприємства (-9).

Якщо виникнуть питання, що такі покращення дають пересічним громадянам України, які не мають відношення до бізнесу, тут все просто! Подібний рейтинг, у якому Україна підвищується за рахунок реформ, прямо пов'язаний з  насиченням внутрішнього ринку товарами і послугами за доступними цінами, підвищенням конкурентоспроможності вітчизняних товаровиробників, нарощуванням експортного потенціалу економіки, збереженням існуючих та створенням нових робочих місць.

Таким чином,  добробут людей та їх соціальні стандарти підвищуються, а, отже, успішно формується так званий середній клас.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.