На Херсонщині відзначили День кримськотатарського прапора

3 месяца назад 0

Сьогодні, 26-го червня, кримські татари відзначають День національного прапора. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, який відбувся 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, вже після проголошення Україною незалежності. І саме тоді цей прапор був прийнятий Курултаєм як національний.
“Кримськотатарський народ — невід'ємна частина великої української родини. Для нашого ж регіону, який межує з тимчасово окупованою АР Крим, він близький по духу. Крим завжди був і є українським. Ми докладаємо всіх зусиль, аби кримськотатарський прапор підіймався над українськими адмінбудівлями Сімферополя”, — відзначив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв.
З нагоди святкування в областях України над адмінбудівлями урочисто підіймають два прапори: український і кримськотатарський. Сьогодні їх підняли й біля Херсонської облдержадміністрації.
Такі заходи демонструють українцям, які проживають в Криму, що вони не сам на сам з окупантом, а тисячі людей по всій країні солідарні з ними і готові відстоювати їх права.
“Кримськотатарський народ потерпів багато репресій від окупанта. Нам важливо про це пам'ятати, аби кримські татари розуміли, що вони не самі”, — зазначив Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.
Крім того, керівник Представництва Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов наголосив, що значення цього свята важко переоцінити з огляду на сучасні реалії.
Херсонська ОДА


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.