В Україні з’явиться власний віскі

3 года назад 0

Українці зможуть перейти на віскі місцевого розливу. Виробникам алкоголю хочуть дозволити випускати напої на основі солодового спирту.

Законопроект з такою пропозицією днями з'явився у Верховній Раді (№6075), передає Infokava.com з посиланням на ubr.ua

Автори документа — відомі аграрні лобісти Іван Мірошниченко, Олександр Бакуменко, Олег Кулініч та ін. У пояснювальній записці вони зазначають, що в переліку спиртів, які можуть використовуватися для виробництва алкогольних напоїв в нашій країні, немає солодового спирту.

А, згідно з чинним законодавством, відсутнього в списку сировини не можна нічого випускати.

"Таким чином обмежується право вітчизняних виробників виробляти конкурентний продукт, зокрема, віскі" , — говориться в пояснювальній записці.

Автори пропонують виправити цю помилку і внести солодовий спирт у перелік дозволеного сировини. У аграрного лобі є і свій інтерес: вони розраховують на збільшення попиту на ячмінь, з якого цей спирт і робиться, що гарантує їм розширення посівних площ і хороші ціни.

За даними Інституту аграрної економіки, в минулому році в Україні було зібрано близько 10 млн. т ячменю, що на 17,3% більше, ніж сезоном раніше. Але домогтися високого валу вдалося лише за рахунок урожайності, особливо площі під цією культурою селяни не розширюють.

Якщо законопроект приймуть, свою частку прибутку отримають і селяни, які вирощують жито, овес, кукурудзу, пшеницю (їх також додають спирт для віскі).


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.