Всесвітній день боротьби з інсультом: сім способів знизити ризик цієї недуги

4 года назад 0

Щороку в світі реєструється близько 12 мільйонів випадків інсульту. 

Останнім часом чітко простежується тривожна тенденція: ця хвороба стрімко молодіє. І якщо люди в похилому віці схильні більш пильно ставитися до свого самопочуття, то більшість молодих людей як і раніше вважають інсульт проблемою літніх людей. Це небезпечна помилка, адже від цієї недуги ніхто не застрахований. Проте, існують заходи які можна зробити вже сьогодні, щоб знизити ризик інсульту в майбутньому.

Регулярний огляд у фахівця

Регулярно проходьте диспансеризацію. Якщо ви перебуваєте в групі ризику, необхідно спостерігатися у невролога, робити УЗД судин шиї.

Зниження кров'яного тиску

Артеріальна гіпертонія в кілька разів збільшує ризик розвитку інсульту. У зв'язку з цим всім людям, що входять в групу ризику, слід вимірювати рівень артеріального тиску хоча б раз на тиждень. Важливо пам'ятати, що навіть при хорошому самопочутті і відсутності таких симптомів гіпертонії як головний біль, відчуття втоми і порушення сну, підвищення показників тиску в стані спокою вище значення 140/90 мм рт. ст — привід негайно звернутися до лікаря.

Світова практика показує, що завдяки одному лише контролю рівня артеріального тиску вдається знизити ризик інсульту на 50%.

Контроль ваги

Неврологи сходяться на думці, що зниження ваги — один з найбільш дієвих заходів у профілактиці інсульту. Це простий спосіб дозволяє якщо не повністю виключити, то значно знизити ризик розвитку захворювання, оскільки часто призводить до нормалізації артеріального тиску.

Важливо розуміти, що для отримання результату необхідно дотримуватися рекомендованої лікарем дієти не менше 3-4 місяців.

Фізичне навантаження

Одна з найбільш поширених проблем на сьогодні — це гіподинамія, або занадто низький рівень фізичної активності. У зв'язку з цим профілактика інсульту повинна включати фізичні вправи тривалістю понад 30 хвилин не менше 5 разів на тиждень.

Для профілактики інсульту найкраще підходить аеробне навантаження — це повторювані вправи, при яких збільшується надходження кисню в організм. Важливо пам'ятати, що фізичні вправи повинні підбиратися лікарем з урахуванням віку та наявних хвороб.

Для початку достатньо невеликих змін, доступних кожному: скористатися сходами замість ліфта, вийти на одну зупинку раніше і пройти пішки, прогулятися в обідню перерву.

Лікування діабету

У тих, хто страждає на цукровий діабет, істотно зростає ризик виникнення інсульту. Результати численних досліджень зводяться до наступного: люди, які схильні до інсульту, але не хворіють на цукровий діабет, менш схильні до небезпеки.

Хворі на цукровий діабет переносять інсульт значно важче, ніж всі інші. Це пов'язано з тим, що через атеросклероз багато артерій не здатні переміщати кисень. В результаті прогноз інсульту при цукровому діабеті в більшості випадків буде значно гірше.

Зниження вживання алкоголю

До недавнього часу взаємозв'язок між споживанням алкоголю і інсультом залишалася під питанням, але сьогодні сумнівів не залишилося: алкоголь значно підвищує ризик розвитку інсульту.

Відмова від куріння

У курців інсульт трапляється в 2-3 рази частіше, ніж у тих, хто не курить. Звідси висновок: чим більше ви курите, тим вище ризик інсульту. До того ж велике значення має вік курця: у курців чоловіків і жінок у віці до 55 років куріння є головним фактором ризику розвитку інсульту.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.