Узаконення самобудів можуть продовжити

4 года назад 0

Депутати пропонують продовжити «будівельну амністію», бо люди не встигли узаконити самобуди. Це вигідно і державі, бо збільшиться база оподаткування відповідних об’єктів податком на нерухомість.

Комітет з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» (№3696). Про це повідомляє "ЗіБ".

Передбачається, що можна буде ввести в експлуатацію об’єкти будівництва, віднесені до класу незначних наслідків (СС1), побудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без наявності дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Під дію норм проекту потрапляють: побудовані в період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садівничі, дачні будинки загальною площею до 300 кв. м. та господарські (присадибні) будівлі та споруди загальною площею до 300 кв. м.; побудовані до 12 березня 2011 року будівлі та споруди сільськогосподарського призначення.
Легалізувати самобуди відповідно до чинного законодавства можна було з травня до кінця 2015 року. Втім, автори проекту зазначають, що за цей термін багато громадян не встигли скористатись можливістю, оскільки зокрема приватизація земельних ділянок займає кілька місяців.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.