Питання пільгових перевезень мешканців Білозерського району обговорили на зустрічі з місцевими жителями

Питання пільгових перевезень мешканців Білозерського району обговорили на зустрічі з місцевими жителями

3 года назад 0

8 липня в Будинку культури селища Велетенського зібралися місцеві жителі та мешканці села Кизомис, яких турбувало питання підвищення тарифу на проїзд, зокрема зміни вартості проїзду між кінцевими та проміжнимли пунктами руху маршруту Херсон -Кизомис, відсутності квитків у водіїв, а також перевезення пільгової категорії громадян в села та впровадження «соціальні маршрути». Поспілкуватися із стурбованими жителями приїхали заступник голови Херсонської ОДА Олександр Адамчик, начальник Управління транспорту, інфраструктури та зв’язку ОДА Валерій Соценко,голова Білозерськоі РДА Віктор Романов, перевізник-директор ТОВ «Іксора» Микола Джиганській та представники місцевої влади.

Микола Джиганський розповів, що договірні зобов’язання, а саме забезпечення перевезень пасажирів за маршрутом Херсон АС-Кизомис,виконуються його підприємством на 100%. Щодо підвищення тарифів на проїзд, директор компанії «Іксора» пояснив, що за період дії попередніх тарифів неодноразово дорожчали основні складові собівартості транспортних послуг, а саме: пально-мастильні матеріали, запасні частини, ремонтні роботи та технічне обслуговування, розмір мінімальної заробітної плати тощо. Тому автоперевізникам довелось підвищити тариф на перевезення, згідно розрахунків, здійснених відповідно до вимог чинного законодавства.

В свою чергу, Олександ Адамчик рекомендував автоперевізнику забезпечити належний рівень поінформованості мешканців району: «Графіки руху маршрутів загального користування повинні бути розміщені в салоні автобусів, крім того треба забезпечити наявну інформацію щодо вартості квитка з урахуванням тарифних зупинок».

Також заступник очільника області наголосив на розміщенні спеціальної таблички «соціальний маршрут» на автобусах для забезпечення перевезення пільгових категорій громадян.

Такі маршрути були впроваджені спільним рішенням Білозерської РДА та перевізника через фінансову обмеженість місцевого бюджету. Нагадаємо, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» кошти на компенсаційні виплати пільговиків не передбачені.

Можливість створення об’єднаної територіальної громади також обговорили на нараді місцеві жителі Велетенського та Кизомису.

Олександр Адамчик зауважив, що отримуючи кошти Державного бюджету на розвиток ОТГ, громада зможе самостійно вирішувати першочергові потреби її жителів.

Наприкінці зустрічі заступник голови ОДА запропонував ініціативній групі та представникам ТОВ «Іксора» зустрітись 12 липня в Управлінні транспорту, інфраструктури та зв’язку ОДА, задля перевірки правильності розрахунку тарифів перевізником та забезпечення моніторингу кількості пільговиків, які користуються зазначеним маршрутом.

Автор: Дзюба Наталія, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.