Уляна Супрун назвала кунілінгус однією з головних причин молочниці

Уляна Супрун назвала кунілінгус однією з головних причин молочниці

1 год назад 0

В народі кажуть “молочниця”, а медичною мовою це — вульво-вагінальний кандидоз. Кандидоз означає, що викликаний цей стан дріжджовими грибками роду Candida, в даному випадку Candida albicans. Інші органи (ротову порожнину, легені, після операційні рани) вражають кандиди інших видів.

👉Чому виникає кандидоз:

Кандиди є звичним компонентом вагінальної мікрофлори у 20% жінок, і в нормі грибки не спричиняють дискомфорту, “знають своє місце” та не розмножуються надміру. Але інколи їх стає забагато, і жінка відчуває свербіж, печіння, почервоніння і тріщини вульви, біль при сечовипусканні чи сексі, та нетипові вагінальні виділення, схожі на кисломолочний сир.

Розвиток кандидозу зазвичай провокує зниження загального чи місцевого імунітету під час вагітності, прийому гормональних контрацептивів, діабету, ВІЛ, хіміотерапії, терапії кортикостероїдами, чи тривалого лікування антибіотиками (упродовж кількох тижнів).

Але досить часто буває достатньо і пережитого стресу. Тривалий стрес і, як наслідок, виділення кортизолу та адреналіну сприяють розвитку інфекцій сечостатевих шляхів. Адже в слизовому епітелії вагіни перестає накопичуватися потрібний глікоген, епітелій неправильно дозріває, що і порушує баланс, еубіоз. Замість мікрофлори, в якій домінують лактобацили, починають розвиватися кандиди, і це призводить до запалення.

Деякі жінки розвивають ще й алергічну реакцію на кандид, і тому просто лікування протигрибковими препаратами не дає належного ефекту.

Інколи причиною кандидозу стає підвищена вологість вульви через тісний щільний одяг, як-от джинси, легінси, чи синтетичну білизну, яка не відводить вологу. Охочі заперечити люди зараз напишуть, що ходять в skinny джинсах все життя, і немає ніякої молочниці. Але буває по-різному, інколи поєднання джинсів, стрінгів і важкого дня можуть закінчитися протигрибковими засобами і скасуванням побачення.

👉Отже, як лікувати молочницю:

▪ Передусім звернутися до лікаря та лікувати хворобу лише за його/її рекомендаціями, а не за порадами про альтернативні способи лікування в інтернеті.

▪ Якщо молочниця сталася вперше, і це точно молочниця, то можна лікуватися безрецептурними препаратами: клотрімазолом чи міконазолом у вигляді свічок чи мазей внутрішньовагінального використання. Така терапія ефективна у 80-90% випадків.

▪ До рецептурних препаратів відносяться креми чи супозиторії бутоконазолом, терконазолом. Варте уваги те, що в США чи Британії типові випадки кандидозу лікує сімейний лікар, а не фахівець вторинної ланки (гінеколог).

▪ Можливе лікування однократним прийомом 150 мг флуконазолу перорально, або кілька прийомів в складніших випадках. Це — рецептурний препарат.

▪ Якщо наступний випадок кандидозу стався упродовж двох місяців після попереднього, то необхідно йти до гінеколога і зробити аналіз мазка. Ймовірно, окрім Candida albicans є ще й інші види мікроорганізмів, які не піддаються лікуванню “азолами”: клотримазолом чи міконазолом, і це не кандидоз, чи не лише він, а змішана інфекція.

▪ Якщо молочниця стається чотири чи більше рази на рік, то говорять про рецидивний (повторюваний) кандидоз. В такому разі потрібна довша терапія (7-14 днів) одночасно з прийомом флуконазолу кожні днів. Можливий також тривалий прийом флуконазолу щотижня як супресивної терапії. ВІЛ-позитивним пацієнткам, позаяк, таке не рекомендують.

▪ ВІЛ, імуносупресія, високий рівень естрогенів чи діабет є чинниками, які роблять кандидоз ускладненим і, зазвичай, повторюваним. В такому разі з найпершого епізоду слід звернутися до лікаря та лікувати пацієнтку, а не прояви молочниці. Тобто добрати індивідуальну схему лікування.

▪ Вагітним жінкам можна лікувати кандидоз лише локальними препаратами, а не пігулками.

▪ Зауважте, що під час лікування супозиторіями чи мазями проникність латексу (тобто презервативу) зростає, і він перестає захищати. Та, ймовірно, секс під час кандидозу буде болісним, і краще від нього утриматися.

▪ Про лікування вагінальними пробіотиками після офіційні поради нічого не кажуть. В базі Cochrane про ефективність лікування вульво-вагінального кандидозу пробіотиками пишуть, що дані дуже кволі, низької якості, користь від цього незначна та нетривала, хоча негативних побічних наслідків немає.

👉Як запобігти кандидозу:

▪ Носіть бавовняну білу білизну. Інші типи носити можна і подекуди навіть треба, але недовго.

▪ Якщо ви помітили, що спортивний одяг чи джинси викликають дискомфорт чи збільшені виділення, то спробуйте їх певний час не носити.

▪ Рекомендації із запобігання кандидозу також говорять про панчохи і гольфи замість колготок.

▪ Дисбіоз вагінальної мікрофлори можуть викликати вагінальні дезодоранти, щоденні прокладки, які порушують відведення вологи, та мильні “бомбочки” для прийому ван.

▪ Кунілінгус чи мастурбація зі слиною є факторами ризику повторюваних кандидозів, адже слина має лужне середовище (а слизова вагіни та вульви — кисле), а також містить лізоцим, фермент із бактерицидними властивостями.

Якщо ви помітили, що після кунілінгусу стає гірше, то приймайте одразу після нього в душ. Або користуйтеся бар’єром — стоматологічними серветками.

▪ Намагайтеся управляти стресом. Це означає зміну ставлення до речей, що з вами відбуваються. Можливо, не всі вони варті переживань, виділення кортизолу, адреналіну, зниженню вродженого імунітету, набору ваги, і кандидозу.

▪ Не лікуйтеся антибіотиками без призначення, а якщо вам їх призначили, допийте курс повністю, а не покиньте прийом, щойно стало краще.

▪ Наразі немає підтверджень міфу, що кандидоз викликають солодощі чи дріжджі в хлібі або пиві.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.