День народження Шевченка: як відзначають в Україні

6 лет назад 0

Святкування першого дня весни і 8 березня перекривається масштабними заходами на честь Дня народження Кобзаря. Тарас Шевченко — символ українського духу і волі. Тисячі шанувальників його творчості 9 та 10 березня згадують біографію Тараса Григоровича, декламують його вірші та пильно розглядають живопис.

”Шевченківські дні“ – 2018: заходи по Україні

9 та 10 березня з року в рік в Україні проходять "Шевченківські дні". Усі регіони держави активно підключаються до святкувань. Починається все з покладання квітів та мітингу біля пам'ятника поету. Продовжується — просвітницькими акціями в музеях, школах, філармоніях, театрах та інших культурних і освітніх закладах України.

У Києві Будинок-музей Тарас Шевченко 9 березня проводить для всіх бажаючих зустріч з видавцем Іваном Малковичем і академіком Миколою Жулінським. Читання віршів Кобзаря буде проходити під символічне звучання бандури. А для тих, хто ще не бачив посмертну маску поета, 10 березня у тому ж місці, у рамках Арт-проекту "Реквієм по Шевченку", можна поглянути на експонат та інші речі від фонду музею.

Кожного року Національний музей Тараса Шевченка демонструє проекти, у пам'ять про мислителя, поета і живописця. На цей раз виставковий захід присвячено трансформації кобзарства в наш час і в минулих століттях. Для всіх шанувальників творчості Шевченка куратори музею проведуть екскурсії та дитячі квести, покажуть фільми та інші відеоматеріали. Скульптура, живопис і рідкісні фотографії — лише мала частина представлених робіт.

Навіть жителі окупованого Криму не забувають свого поета. У Сімферополі біля пам'ятника Шевченку відбудеться мітинг для всіх українців, які пам'ятають і шанують пам'ять про Тараса Григоровича. А для тих, хто в ці вихідні і свята відвідує Львов, є можливість відзначити "Шевченківські дні" з великим розмахом. Львівський палац мистецтв, Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Львівська філармонія, Театр ім. Марії Заньковецької та Меморіальний музей Михайла Грушевського — готують масу просвітницьких та культурно-мистецьких заходів.

"Шевченківські дні" в школах

У школах України щороку проходять заходи до Дня народження і смерті Кобзаря. У 2018 році круглої дати немає, але, тим не менш, навчальні заклади як зазвичай підготували сценки, інтерактивні творчі вечори і виставки. До організації та проведення заходів діти підходять з натхненням. Детально вивчають біографію поета і живописця. Розучують вірші. Малюють картини по знаменитим образам із творів Шевченка.

Проїзд у метро за вірші Шевченка

Київське метро незвично відзначає День народження Тараса Григоровича. Якщо, 9 березня, ви хочете безкоштовно домчати до місця призначення, прочитайте один із Шевченківських віршів і метрополітен зарахує ваш творчий порив як оплату, через безконтактну картку Приватбанку. Декламувати можна на вході двох станцій: "Тарас Шевченко" (10.00 — 11.30) та "Майдан Незалежності" (12.00 — 15.00).