Еволюція Next, або Дорогу молодим!

7 лет назад 0

Олександр Плохотін. МІСЬКИЙ МІРАЖ

З 18 липня у виставковій залі на площі Свободи знов оселилася фотографія. Цього разу Херсонська обласна організація Національної спілки фотохудожників України представляє херсонцям роботи кандидатів до членів НСФХУ Юлії Гори та Олександра Плохотіна.

“Еволюція Next” – таку загальну назву дали молоді автори двом своїм персональним виставкам. “Еволюція” — бо показали широкий діапазон своєї творчості: від тих фотографій, з яких починали — до світлин із філософським змістом, з непростою обробкою, які вже були представлені на міжнародних салонах та відмічені нагородами. “Next” — бо зупинятися на досягнутому не збираються.

У загальній експозиції більше шести десятків фоторобіт, цікавих і дуже різних. Жіноча витонченість і чоловічий погляд на світ, яскраві кольори — і стриманий монохром, “чиста” фотографія без комп'ютерних модифікацій — і піддана художній обробці; а ще цікаві портрети, неймовірні пейзажі (рідні та екзотичні), чудові натюрморти, якими вже хочеться прикрасити оселю, — все це гармонійно поєдналося у залах і на це варто подивитися.

Олександр Плохотін. АРОМАТ ЛІТА

Шлях до фотографії як мистецтва в авторів був дуже різним. Олександр Плохотін, працюючи судновим кухарем круїзної компанії, спочатку намагався за допомогою камери відобразити усе, що бачив цікавого під час роботи у далеких країнах і про що було б цікаво не тільки розказати друзям, а й показати — побут інших країн, фантастичні краєвиди, екзотичні тварини. Захопився — і почав серйозно вивчати фотографічний процес як з технічної, так і з мистецької точки зору. З того часу після кожної робочої подорожі Олександр привозить величезну кількість цікавого фотоматеріалу. Його пильне око фіксує не тільки екзотичні “цікавинки”, у здавалося б випадковому кадрі він бачить закономірність, що дозволяє узагальнювати та створювати світлини з філософським підтекстом. Згодом почав брати участь в українських і міжнародних виставках.

Олександр Плохотін. ЩАСТЯ_РАСТАМАНА

Юлія Гора вважає, що фотографом стала не випадково, хоча і не планувала цього.

Юлія Гора. НАТЮРМОРТ З ФIЗАЛICОМ

Дитяче захоплення, освіта (Юлія — професійний дизайнер), проба себе в якості моделі, бажання вчитися фотографії — таким був її шлях. І в один прекрасний момент у неї виник потяг поділитися своїм баченням світу. Пейзажі, фотоподорожі, арт-фото — своїми світлинами вона не тільки відображує сучасну дійсність, а й пропагує фотографію як мистецтво. Сміливо поринула у виставковий процес, і з удосконаленням своєї майстерності почала здобувати нагороди українських та міжнародних фотоконкурсів.

Юлія Гора. ЗИМОВИЙ ЧАЙ З КАЛИНОЮ

На відкритті багато теплих слів кандидати почули від старших колег, від своїх вчителів (Ігор Бойченко та В'ячеслав Савельєв), від поціновувачів фотомистецтва. І не тільки за свою творчість, а й за наполегливість і завзятість. Бо (відкриємо невеличку таємницю) ще за тиждень до цього дня вони не знали, що виставка відбудеться — так склалися обставини. І хоча і Юлія, і Олександр планували винести свій творчий доробок до глядачів, підготувати та оформити експозицію за лічені дні — це було неймовірно важко (тож не судіть суворо, зробити якось інакше і краще було можна тільки за наявності більших часових проміжків). Але спілка не кинула своїх кандидатів напризволяще — підтримувала та допомагала. І голова  ХОО НСФХУ Володимир Худолєй, на плечі якого теж лягла частина організаційних проблем, сподівається, що ці талановиті молоді фотографи з гарним художнім смаком, технічним вмінням та жагою нових фотографічних відчуттів вже цього року стануть повноправними членами Національної спілки фотохудожників України.

Юлія Гора. МІЖСЕЗОННЯ

P.S. Персональні фотовиставки кандидатів у члени НСФХУ Юлії Гори та Олександра Плохотіна “Еволюція Next” триватиме до 30 липня. Не пропустіть!