Фільм «Кіборги» отримав нагороду українського кінофестивалю

6 лет назад 0

Український режисер Ахтем Сеїтаблаєв отримав нагороду "Скіфський олень" за фільм "Кіборги" від українського кінофестивалю "Молодість". Стрічка перемогла у голосуванні глядацьких симпатій під час Днів вітчизняного кіно у Верховині.

Нагороду режисерові вручили на прес-конференції щодо підсумків днів кіно.

"На днях українського кіно в Верховині ми проводили голосування. Надрукували бюлетені з оцінками від одиниці до п'яти. І переможцем з фантастичною оцінкою 4,95 балів став фільм "Кіборги "Ахтема Сеїтаблаєва. Його фільм "Чужа молитва" теж був представлений на цьому фестивалі і опинився на другому місці з результатом 4,93 бали", — сказав гендиректор "Молодості"Андрій Халпахчі.

Він зазначив, що свого часу цю нагороду отримували режисера Роман Поланскі та Еторе Скола, акторки Софі Лорен та Катрін Денев.

"Твоя творча робота і та, яку ти проводиш як громадянин України, твій патріотизм заслуговують багатьох нагород. Сподіваюся, що цей маленький "Скіфський олень" колись стоятиме поруч з "Оскаром", — сказав Халпахчі режисеру "Кіборгів".

Сеїтаблаєв поділився подробицями створення свого нового фільму "Захар Беркут". Його зніматимуть за мотивами однойменної повісті Івана Франка.

За словами режисера, наразі знімальна команда шукає місця для зйомки.

"Ми знаходимося у підготовчому періоді. Їздили на перший підбір локацій. Зокрема були біля Манявського скиту, у Тустані, інших цікавих містах Карпат і Закарпаття. Також їздили до родового селища Нагуєвичі, де народився Франко. Відвідали його реконструйований дім, посиділи й попили чай за тим столом, де він писав повість "Захар Беркут", — розповів Сеїтаблаєв.

Режисер додав, що знімальний період розпочнеться в травні-червні або червні-липні 2018 року.

Бюджет стрічки складе 75 млн грн, з яких 30 млн грн — державна підтримка.