Формула гарної фотографії

7 лет назад 0

Фото Ігоря Бойченка

Два роки тому Національна спілка фотохудожників України презентувала новий формат виставок під назвою “5+1”.

Експозиція мала успіх, тож не дивно, що його вирішили закріпити. 29 травня у виставковій залі на площі Свободи відкрилась нова виставка з тією самою загадковою назвою “5+1”.

А втім, якщо минулого разу для бажаючих розшифрувати ці цифри організатори пропонували кілька варіантів, то цьогоріч вирішили обмежитися одним: 5 чоловіків і одна жінка. Тож знайомтесь з авторами: “1” — це Ліза Фрей, “5” — Олексій Білоус, Ігор Бойченко AFIAP, Юрій Кружнов, Ігор Рабінер AFIAP та В'ячеслав Савельєв. Всі вони активно працюють на ниві фотографії, беруть участь у національних і міжнародних виставках і, звичайно, мають нагороди. І ще невеличке доповнення: в якості почесного учасника — Вацлав Мошинський AFIAP, ЕDISF, ENISF. Склад дещо змінився, але враження від експозиції залишилося таким само чудовим.

Цю збірку авторських колекцій можна роздивлятися як єдину цільну експозицію, а можна — як шість маленьких персональних виставок, в яких кожен фотохудожник відобразив свій сівт, свій погляд, свій творчий потенціал.

Наповнені ароматом квітів і свіжого повітря світлини Юрія Кружнова технічно досконалі, зроблені з ювелірною майстерністю. Але крім пейзажів та натюрмортів цього разу автор представив і соціальну фотографію.

Юрій Кружнов. Зимова казка.

Юрій Кружнов. На зламі тиші.

Пейзажі В'ячеслава Савельєва дихають сонячним світлом і просто заворожують, але фотохудожник основою своєї колекції зробив не природу, а людину — ці пронизливі очі, задумливі постаті… І що б не ставало об'єктом цікавості В'ячеслава, у його погляді на світ завжди вбачається філософ.

В'ячеслав Савельєв. Farm on the slope of the mountains.

В'ячеслав Савельєв. Ілля.

Від світлин Олексія Білоуса просто віє морем, і це не дивно, бо живе фотограф у Скадовську. Кожна його світлина має дивовижну історію, гідну окремої розповіді, викликає подив і захоплення.

Олексій Білоус. Останній глядач.

Олексій Білоус. Ще одна весна.

Монохромна колекція Ігоря Рабінера містить різножанрові роботи, але найбільше сподобався багатьом глядачам чарівний світ балету — юні балерини справді чудові. До речі, чорно-білих фото в експозиції дуже багато — їх представив кожен автор.

Ігор Рабінер. Коло балерин.

Ігор Рабінер. Метаморфози P.S.

Притягує до себе світ чарівних жінок Лізи Фрей — вони чуттєві, вишукані, тендітні. Ліза зазирає в душу кожній — і передає цілу гамму почуттів. Жіночий погляд додає загальній експозиції нових відтінків і витонченості.

Ліза Фрей. Афродіта.

Ліза Фрей. Натурниця.

Портрети Ігоря Бойченка, як завжди, незвичайні, яскраві, емоційні і технчіно досконалі. Але цього разу фотохудожник не обмежився жіночими образами і представив пару світлин різних куточків Херсону. Креативна художня обробка перетворює зображення на арт-об'єкт десь на грані фотографії (за технологією) та живопису (за сприйняттям).

Ігор Бойченко. Занзібар.

Ігор Бойченко. Панянка під білою вуаллю.

Майже всі роботи почесного учасника виставки Вацлава Мошинського зроблені багато років тому, але виглядають дуже сучасно і гармонійно поєднуються зі світлинами інших авторів.

Вацлав Мошинський. Товарищ.

Отже, вийшло досить різноманітно, але дуже гармонійно, позитивно і напрочуд гарно. Куратор експозиції Юрій Кружнов вважає, що до формули гарної фотографії, окрім оригінальної ідеї та технічно досконалої її реалізації, обов'язково має входити висококласний друк. І дуже радіє, що саме такі світлини представлені на виставці. А ще він зізнався, що працювати над другою виставкою було вже легше, ніж над першою. Тож сподіваємось, що попереду нас чекають нові чудові зустрічі зі світом фотографії у форматі “5+1”.

P.S. Подивитися виставку власними очима справді варто — експозиція триватиме до 10 червня.