Херсонка Альона Мовчан презентує роман-хроніку «Окупація»

2 месяца назад 0

Роман-хроніка «Окупація» — це перша прозова книга херсонської поетки, засновниці «Поетичної шафи» у Херсоні Альони Мовчан. Планується презентація у 8 містах України, першим став Херсон:

«Це моя перша прозова книга, яка вийшла за підтримки Українського культурного фонду, — розповідає Альона у Фейсбук (https://www.facebook.com/profile.php?id=100006994037877 ). — У ній у хронологічному порядку описані початок повномасштабного вторгнення, окупація та визволення Херсона очима молодої родини, пожежного-рятувальника Віктора і поетки Альони, та їхнього друга Костянтина. Розповіді доповнені фотографіями й авторськими віршами, у яких назви – це дати написання» .

Книга вже надрукована у видавництві «Олді+», й 19 вересня відбулась її перша презентація у Херсоні.

Загалом їх планується 8 — у Херсоні, Миколаєві, Одесі, Кропивницькому, Києві, Житомирі, Вінниці та Львові. А також, 2 онлайн-презентації.

Всього надруковано 500 книг. Вони не будуть продаватися, а поширюватимуться у бібліотеки, музеї, архіви, серед ВПО, волонтерів, пожежних-рятувальників, правоохоронців, медиків тощо. Частина книг виділена саме для розсилки у бібліотеки, музеї, архіви. Хто хоче отримати примірник — .

Враженнями від презентації у Херсоні ділиться Альона:

«Отже, Херсон. Логічно було б ним завершити тур, але я не могла собі цього дозволити, бо саме з Херсона все почалося.

Завдяки підтримці херсонок Олени Федкевич та Ольги Курачової я наважилась взятись за написання гранту — без вашої підтримки нічого б не вийшло. Саме з херсонців — Віктора Ревенка та Костянтина Зверева — я писала головних героїв книги. Саме херсонка Лілія Книга редагувала мою писанину, а в догонку їй і земляки Дмитро Плотніков та Зоя Щербініна. Саме херсонка Надія Теленчук зробила неймовірну обкладинку, на основі якої ми створили дизайн. Фото саме херсонців Ігоря Цуркана, Віктора Братана, Дмитра Плотнікова я використовую в книзі (ні, тут недоговорюю, є знімки і столичних фотографів). Саме в херсонському видавництві «Олді +» я друкувала книгу (і хай вони тимчасово в Одесі, але ж із Херсона). І познайомила мене з видавцем херсонка Анна Лісова. Саме херсонець (хай і мешканець Олешок) Олександр Книга змушує змучене місто ожити та відновити творче життя — якби не Ви, цієї презентації вдома не було б. І фото біля цього тексту теж херсонця Ігоря Івершеня.

Скажу відверто, ще дякувати не передякувати, бо херсонці — надзвичайні люди!»

Презентації проходять у 8 містах країни з 19 по 26 вересня!

20.09 – о 19:00 у Миколаєві в академічному художньому драматичному театрі (камерна сцена).

21.09 – о 15:00 в Одесі у Всесвітньому клубі одеситів.

22.09 – у Кропивницькому о 13:00 в Театрі Корифеїв у межах Всеукраїнського мистецького фестивалю «Вересневі самоцвіти» та о 16:00 у межах виставки-ярмарку «Книговир-2023».

23.09 – о 17:00 у Києві в кнайп-клубі «Купідон».

24.09 – о 16:00 у Житомирі в Домі української культури.

25.09 – о 18:00 у Вінниці в Галереї ХХІ.

26.09 – о 18:00 у Львові в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р. Іваничука.

Подружжя Альони Мовчан та Віктора Ревенко – давно є творчим дуетом. У 2023 році вони збирали кошти на телевізори для частин ДСНС у Херсоні. Їх проєкт «Герої без зброї» зробив великий тур містами України і завдяки донатам зібрав на потрібне обладнання.