Херсонські коралі: майстриня зі Станіслава навчає створювати авторські намиста

3 года назад 0

Пів року тому почала виготовляти авторські коралові намиста майстриня зі Станіслава Херсонської області Світлана Гаврилів. Свої робити жінка дарує друзям і знайомим. Світлана Гаврилів говорить, яскраві коралі дарують людям гарний настрій, ваблять затишком і красою.

Одного зимового вечора побачила оригінальні намиста, зроблені майстрами. Вирішила спробувати. Так про свій шлях до створення прикрас, говорить Світлана Гаврилів.

"Я чомусь подумала, чого це не пристосувати до того, що я вмію. Таким чином, у мене почали виникати ідеї нанизувати під час плетіння гачком намистини різного розміру, кольору і все таке інше. Кожні коралі — це зроблено під настрій. Наприклад, чорна нитка, як я кажу, в житті, яка б вона не була лінія життя, якщо на неї нанизати кольорові намистини, можна її змінити. Ось це наш настрій", — каже Світлана Гаврилів.
За словами майстрині, коралі — не просто прикраса.

"Я- жінка. Носити щось куплене, це — нецікаво. Цікаво щось таке, чого немає ні в кого. Коралі — це наше українське, наше рідненьке. Коли жінка носить звичайну блузку чи футболку, зараз у нас це не просто модно, це круто — нести своє українське, нести в народ, нести людям. Чому б себе не прикрасити чимось таким, що позиціонує нас, як українців" , — говорить Світлана.
Сьогодні Світлана Гаврилів провела для усіх охочих майстер-клас з виготовлення коралів. Каже,   будь-який новачок за годину навчиться робити це намисто, було б бажання.

 "Я беру першу намистину, протягую через неї, пров’язую. Наступну беремо зелененьку. Складаю візерунок. Ось так у декілька етапів і виходить в нас такий чокер",
— пояснює майстриня.Катерина Альохіна дізналась про майстер-клас  із соцмереж. Жінка говорить, сама інколи вдома   вчиться робити прикраси.

"Мені було важко, наприклад, намистину протягнути. Наче роблю все правильно, а воно не чіпляється. Тут бачу, спочатку треба намистину, а потім нитки. У кожного майстра є свої секрети і ось Світлана із задоволенням їх нам передає. Мені приємно тут бути" ,   — розповіла Катерина.

Світлана Гаврилів за фахом юристка, але останні роки займається мистецькою і громадською діяльністю. Майстриня каже, хоче допомогти іншим жінкам і дітям перебороти свої комплекси. Власним прикладом вона показує, що варто любити себе.
Виставка робіт Світлани Гаврилів у бібліотеці Олеся Гончара має назву "Настрій". Експонуватиметься вона протягом місяця, — розповідає завідувачка відділу мистецтв.

"Взагалі ці роботи, зроблені власноруч, несуть тепло, вони несуть сонце, бо людина вкладає в цю роботу свою душу. Ми вже так подумали, що можна створити тут показ мод", — каже завідувачка відділу мистецтв Тетяна Краснолуцька.

У найближчих планах майстрині поїхати на Сорочинський ярмарок і представити херсонські коралі всій Україні.

Суспільне Херсон