Херсонський митець виборов престижну міжнародну премію

6 лет назад 0

Головний редактор сайту NovaKahovka.city поет та журналіст Олександр Гунько отримав міжнародну літературну премію.

Головний редактор сайту NovaKahovka.city Олександр Гунько отримав Міжнародну літературну премію «Сад божественних пісень» імені Григорія Сковороди за 2018 рік, — повідомляє джерело. Цією нагородою відзначена книга поезій «Сталкери по крові», видана торік у київському видавництві «Український пріоритет».

Олександр Гунько — головний редактор, голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України.

Про що книга

Сталкери – це провідники у ризикованих і незвичайних умовах. Автор присвятив книгу героям Майдану, воїнам АТО, волонтерам, а також усім, хто робить у житті щось неймовірне і незвичайне. У збірці 90 віршів і цикл-поема «Праарія», що складається з 18 поезій. Це книга філософської, громадянської, пейзажної та інтимної лірики.

Езотерична поема «Праарія» – це спроба осмислити історію і сучасність України. Арії – стародавні народи індоєвропейської мовної сім'ї. Грушевський та інші вітчизняні історики називають землі України прабатьківщиною аріїв. У сучасному значенні арій – це воїн світла, людина, чия мета в житті – духовна досконалість.

Що це за премія

Міжнародна літературна премія імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» заснована 2005 року громадською організацією «Чернігівський інтелектуальний центр» та Волинським товариством «Світязь».

З 2014 року співзасновником премії є Міжнародна літературно-мистецька академія України. До неї входять українські та зарубіжні науковці, літератори, мистецтвознавці з 53 країн світу.

У минулі роки лауреатами премії ставали академіки Іван Дзюба, Микола Жулинський, письменники Юрій Мушкетик (Україна), Кшиштоф Зануссі (Польща), Анна Багряна (Македонія), Рауль Чілачава (Грузія), Димитр Христов (Болгарія), Віра Вовк (Бразилія), Інга Крукаускене (Литва), Галина Феліксон (Ізраїль) тощо.

Про автора

Народився 1952 року в Чаплинці на Херсонщині. Працював учителем української мови та літератури у школі, кореспондентом і редактором у різних виданнях Херсона та Нової Каховки, оглядачем «Газети по-українськи» в Києві. Член Національної спілки письменників України з 2002 року. Автор  п’яти поетичних збірок та  книги перекладів  «Три лауреати. Бунін, Пастернак, Бродський». Лауреат літературних премій імені Кручоних, Куліша та Бахути. У березні 2017 року Олександра Гунька обрали головою Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України.

Вірш, який дав назву книзі:

 

До Декарта й після Хіггса – площина,

Де бозони, як бізони в нетрях.

І шукає свої сутінки шпана,

Й  не розпізнає синдроми тетріс.

 

Хейтнапалм у спину – отака війна

В сутності гібридів підкилимній.

Опус Деї краще, ніж Плачу стіна

У небесному Єрусалимі.

 

Це не суїцид – це твій самозабан!

Свічка у печалі вечоровій…

І в космічній посмішці Альдебаран

Для усіх, хто сталкери по крові.

джерело