Лавреньовка ініціювала проведення обласного поетичного стріму «Пам’ять має могутню силу»

2 года назад 0

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова ініціювала поетичний стрім «Пам’ять має могутню силу», що тривав 5-16 грудня в групі «Герої ХХІ століття» в мережі «Фейсбук». Потік відеозаписів читання творів Романа Набєгова був приурочений до 35-річчя від дня народження загиблого під Іловайськом воїна-херсонця, інформує прес-служба Херсонської обласної ради.

Патріотичні й ліричні вірші, проза, уривки зі щоденників Романа Набєгова прозвучали у виконанні молодих читачів та бібліотекарів Херсонщини. Загалом впродовж поетичного стріму його учасники розмістили в мережі «Фейсбук» 120 відео. До нього приєдналися 46 бібліотек територіальних громад Херсонщини, з яких 24 сільські, та 3 заклади освіти: вище професійне училище № 2 м. Херсона, професійно-технічне училище №22 смт Велика Лепетиха, Херсонський базовий медичний коледж. «Найкращий спосіб згадати Романа – прочитати його рядки», – так написали колеги з Каховської міської універсальної бібліотеки після закінчення стріму.

Надихнула на проведення поетичного стріму мама загиблого героя Оксана Набєгова, яка докладає величезні зусилля, щоб зберегти в людських серцях пам’ять про сина та його творчий і духовний спадок. Вона подарувала книгозбірням Херсонщини видання творів Романа Набєгова, в тому числі збірку «Ни шагу назад» з таким автографом: «Бібліотеці до дня народження Романа Набєгова з вдячністю для тих, хто не «втомився» від мами автора. Пам’ять має могутню силу». Саме ця фраза й дала назву поетичному стріму.

Сподіваємось, що поетичний стрім дасть поштовх молодому поколінню Херсонщини та України відкривати для себе творчість Романа Набєгова, пам’ятати про його подвиг і подвиг всіх, хто віддав життя за Україну, бо «Пам’ять має могутню силу …».

Передивитись відео можна у групі «Герої ХХІ століття» за посиланням.

Більше фото з заходу на сторінці Херсонської обласної ради у Фейсбук.