Листівки з усього світу: у херсонському музеї презентували виставку «Херсон звідусіль»

5 месяцев назад 0

У Херсонському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку листівок під назвою "Херсон звідусіль". Поштівки надсилали херсонці, які змушені були виїхати з рідного міста через повномасштабне вторгнення. До обласного центру надійшли кілька сотень листівок з Японії, Австралії, США, Філіппін, Південної Кореї, Перу та інших країн.

На відкритті виставки "Херсон звідусіль" місцева жителька  Емілія Хутковська обрала листівки, підписала їх та відправила родичам за кордон.

"Одну листівку я взяла для своєї сестри. Вона в Німеччині знаходиться. А друга — для онука. Він у Відні проживає зараз і збирає різні такі українські символи і все, що стосується Херсона",  — сказала вона. Поштова скринька в експозиції виставки. Суспільне Херсон
Поштова скринька, в яку жінка поклала листівки – це інтерактивна частина виставки, розповіла виконувачка обов’язків директорки обласного краєзнавчого музею  Ольга Гончарова .

"Музей зробив такі листівочки — ось вони перед вами. Вони зі штампиком "Херсон звідусіль". Можна буде на виставці послати цю листівку своїм рідним або знайомим — є марки. Листівку можна покласти сюди і потім ми її виймаємо і відправляємо через нашу Укрпошту", — пояснила жінка. Презентація виставки. Суспільне Херсон
Листівки, які надсилали херсонці з різних куточків світу, розмістили на стендах із фанери. За словами Ольги Гончарової, їх надійшло кілька сотень.

"Як писала одна з наших херсонок, яка прислала листівочку, ми як равлики розповзлися по всіх усюдах. У Херсоні майже не залишилося вікон як таких. У нас це — фанера, це OSB. І ми вирішили зробити нашу виставку саме на OSB, щоб воно поєднувало нас з тим, що є за межами музею", — сказала Гончарова. Експозиція з листівками та колажами. Суспільне Херсон
Автор ідеї виставки — голова громадської організації "Херсонське обласне відділення соціологічної асоціації України"  Микола Гоманюк . На проєкт його надихнула емоційна реакція друга, коли він надіслав йому листівку за кордон.

"Найперша листівка, яка прийшла на нашу адресу, була від видатного херсонського українського поета та художника Анатолія Кичинського. Він сам зробив цю листівку і вона була першою, яка прийшла в цю поштову скриньку. Дуже приємно", — сказав чоловік. Відвідувачі виставки "Херсон звідусіль". Суспільне Херсон
Він додав, що на виставці представлені як друковані листівки, так і зроблені херсонцями власноруч. Зокрема присутні роботи херсонських митців.

"От цікаві роботи. Це херсонська художниця Катерина Білетіна зробила та прислала такі цікаві колажі. Ця робота — теж колаж, Танасюка Олександра. А ось колаж вже від родини художників: Семена Храмцова, Рини Храмцової та їх сина Каспера. Вони втрьох зробили листівку, прислали зі Львова. Також тут є роботи, створені у рамках воркшопу в Естонії. Не знаю, куди тільки не добралися наші херсонці, або ті, хто співчував нашій акції, хто взяв у ній участь. Тут з Філіппін присилали, Південної Кореї, Перу, Мексики, Штатів і навіть Гренландії", — показав на карті Микола Гоманюк. На мапі світу позначені країни, куди через повномасштабне вторгнення тимчасово виїхали херсонці. Суспільне Херсон
Абонентська скринька проєкту має номер 111, який обирали, виходячи з дати деокупації міста— 11 листопада, розповів голова громадської організації.

"Акція не закінчилася, вона триває. Ця скринька орендована нами до кінця року. А потім, якщо будуть приходити листівки, ще орендуємо", — сказав Гоманюк.

Він також додав, що кожен учасник проєкту отримав листівку, створену дванадцятьма херсонськими художниками.