На Херсонщині відбувся 18-й фестиваль «Чорноморські ігри»: хто переміг
3 года назад 0
Вперше за всю історію фестивалю переможцями "Чорноморських ігор" стали двоє учасників. Гран-прі отримали Ярослав Карпук з Волинської області і Софія Самолюк з Києва.
Обидва володарі гран-прі набрали однакову кількість балів, говорить ініціатор фестивалю Микола Баграєв, тому вирішили цього року змінити правила і вручити головну нагороду двом конкурсантам.
"Це рішення журі. Це дійсно безпрецедентно, вперше за 18 років суперфіналісти набрали однакову кількість балів і ми, як організатори, підтримали ідею журі і тому сьогодні в нас двоє володарів гран-прі. Цього року ми вирішили від оргкомітету вручити професійні мікрофони. Переможці гран-прі отримали мікрофони, з якими виступають зірки на великій сцені. Також було багато подарунків", — говорить засновник Всеукраїнського благодійного фестивалю "Чорноморські ігри".
Переможці тримають статуетки у руках і діляться своїми першими емоціями. Журі визнали їх кращими з-поміж 2 тисяч учасників, які подали заявки на цьогорічний фестиваль. Гран-прі отримала Софія Самолюк з Києва. Вона говорить, що спочатку навіть не повірила, що у фіналі, а зараз отримала Гран-прі. Каже, було неймовірно і неочікувано, що буде два переможці, але це теж круто.
Ще один володар Гран-прі — Ярослав Карпук за смт. Стара Вижівка.
"Не очікували, що буде два Гран-прі, дуже приємно, я просто щасливий. Це велике свято, я дуже втомлений і просто не розумію, що зі мною робиться, просто дуже щасливий" , — каже Ярослав.
Із Ярославом Суспільне поспілкувалось у переддень суперфіналу, тоді журі визнало його кращим у своїй віковій групі. У Ярослава Карпука співає уся родина, хлопець говорить, на свята співають разом під акордеон, особливо полюбляють народні пісні. На "Чорноморські ігри" Ярослав подавав заяви тричі, раніше, каже, навіть не доходив до етапу відбору у Києві.
"Співаю з самого дитинства, у мене вся родина співоча. З 4 років на сцені. "Чорноморські ігри" — це для мене мрія, в яку я потрапив тільки з третього разу. Я дуже радий цьому. Я очікував на будь-який результат. Мій головний конкурент – це я, все це в моїй голові. Очікував на будь-який результат і на поганий, і на такий. Хвилююся завжди, завжди хвилююся перед виходом на сцену. Без "Отче наш" не виходжу. Але якось налаштовуюся, починаються перші акорди пісні і все" , — каже Ярослав.
Ще однією конкурсанткою, яка дійшла до суперфіналу стала Софія Шкідченко. Дівчині – 15. Вона з Києва. На "Чорноморських іграх" вдруге. Цього разу виступала зі своєю авторською піснею.
"Співаю 10 років, з 5 років. Я почала співати дуже з раннього віку. Я, насправді, вдруге на "Чорноморських іграх". Коли я була тут вперше, я не посіла жодного місця і вирішала спробувати свої сили ще раз. За ці кілька днів я винесла одну річ – всі говорять, що треба вірити в себе і думаю, що саме ця віра в себе допомогла мені дійти туди, де я зараз", — говорить Софія.
Поліна Харченко також не вперше на "Чорноморських іграх". 2019 дівчина брала участь у фестивалі в категорії "естрадний вокал", тоді посіла перше місце серед дівчат у своїй віковій групі. Оскільки за правилами конкурсу двічі не можна змагатися в одній категорії. Цьогоріч Поліна співала народну пісню.
"Я співаю з дитинства, але професійно займаюся вокалом з 9 років. Мені дуже подобаються «Чорноморські ігри». Тут можна спробувати свої сили і це — казка на березі моря. Я дуже задоволена своїм результатом. Дуже хвилювалася, але зраділа, коли почула своє ім’я" , — каже Поліна Харченко.
Гурт "Fusion" члени журі визнали кращим у цій категорії. Дівчата з Кам’янець-Подільського. Участь у "Чорноморських іграх" говорять, їх давня мрія, каже Владислава Колендзян з тріо "Fusion". Їх група існує 5 років і вони дуже довго працювали та вирішили подати заявки. Це третя спроба і вони змогли приїхати в Скадовськ і одразу потрапили до суперфіналу.
У півфіналі фестивалю змагалися 50 конкурсантів. Це – сольні виконавці та гурти. Виступи учасників оцінювали члени журі. Серед них Олександр Пономарьов.
"Насправді головне все, але я як вокаліст слідкую за вокальними даними дитини, тому що я розумію, що на даному етапі це не найбільше, як вони можуть розкритися в плані емоцій і так далі" , — говорить Олександр Пономарьов.
Фестиваль «Чорноморські ігри» відбувається у Скадовську 18 років. За цей час участь у конкурсі взяли понад 35 тисяч дітей. Тисячі людей щороку долучаються до дійства як глядачі. За даними поліції протягом перших двох днів фестивалю були присутні близько 20 тисяч глядачів.
Начальник відділу охорони публічного порядку ГУНП в Херсонській області Сергій Тищенко розповів, що для забезпечення правопорядку під час проведення "Чорноморських ігор" залучено близько 140 поліцейських та 40 військовослужбовців.
UA:Херсон