Персональна виставка професора ХДУ Володимира Чуприни: «Повертаючись до джерел»

4 года назад 0

30 липня у Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка відбулося урочисте відкриття виставки народного художника України, почесного академіка Національної академії мистецтв України, професора, завідувача кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Херсонського державного університету Володимира Григоровича Чуприни. Захід приурочили до ювілейної дати, яку митець буде святкувати вже незабаром.
Володимир Чуприна почав малювати ще з дитинства. З середини 1980-х років він демонструє свої роботи на всесоюзних, республіканських та зарубіжних виставках. Його техніка оригінальна й унікальна, а твори надихають та оживають на очах. Виставка «Повертаюсь до джерел» відбулася у Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка, який отримав назву саме за ініціативи Володимира Чуприни. На експозиції представлені 40 графічних творів відомого херсонського майстра акварелі. Загалом у музеї зберігається 57 творів художника. Це справжнє надбання, адже його енергія та творчість неймовірно потужні та величезні.

На урочистому відкритті щирі слова великому майстру лунали від друзів, колег та однодумців. Долучилися до привітань й представники Херсонського державного університету.

«Студентам Херсонського державного університету неймовірно пощастило навчатися у майстра художнього письма, переймати досвід та техніку від талановитого викладача», –  зазначив проректор з соціально-гуманітарної  та науково-педагогічної роботи ХДУ Сергій Кузнецов.
«Прихід Володимира Григоровича до ХДУ визначив позицію та діяльність кафедри образотворчого мистецтва і дизайну, яка успішно функціонує сьогодні. Мистецтвознавчі публікації, проведення майстер-класів, спілкування зі студентством – це той основний внесок, який робить Володимир Григорович», – прокоментував декан факультету культури і мистецтв Микола Левченко.

Борис Чуприна, син митця, з усмішкою роздивляється всі картини. «Усі полотна створювались на моїх очах і я пам’ятаю їх історію. У кожного художника є улюблена тематика. У батька завжди були на першому місці квіти, які символізують свято. Усе залежить від настрою та періоду в житті художника», –  поділився режисер, драматург, сценограф, народний артист України Борис Чуприна.

Творчі інтереси митця невіддільні від його ставлення до навколишнього світу, від активної участі у всьому, що хвилює його як художника і громадянина. Як мистецтвознавець Володимир Чуприна є автором великої кількості каталогів і статей. Разом з тим, дар поетичного бачення природи спонукає живописця багато і плідно працювати пензлем і фарбами, створюючи свій неповторний естетичний «чупринівський» світ, для якого характерні особливі авторські прийоми.

Тож виставка народного художника України, почесного академіка Національної академії мистецтв України, професора, завідувача кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Херсонського державного університету Володимира Чуприни  «Повертаючись до джерел» триватиме й надалі. Усі охочі можуть познайомитися з творчістю видатного художника, доторкнутися до світу образотворчого мистецтва через роботи знаного митця.

Полина Светлова