Посол Республіки Польща в Україні відкрив у Гончарівці «Польську полицю»

3 года назад 0

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара небезпідставно пишається своїми міжнародними зв’язками. Тепер кількість партнерів книгозбірні збільшилась,про це повідомляє інтернет-сайт Херсонськоїобластної ради. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький 11 травня  відкрив у Гончарівці українську версію проєкту «Польська полиця».

Проєкт започаткований у 2017 році у Великобританії і має на меті охопити читачів – як іноземних, так і польських – у різних країнах світу через місцеві публічні бібліотеки. У 2019 році «Польські полиці» з’явились у бібліотеках нью-йоркського Брукліна та Філадельфії. Україна – третя країна, де Польський Інститут книги (м. Краків) реалізовує проєкт у співпраці з польською дипломатією та місцевими суспільними партнерами і самоврядуванням. Проєкт фінансується Міністерством культури, національної спадщини та спорту і реалізується Посольством Республіки Польща у Києві за підтримки Міжнародного товариства польських підприємців в Україні та Фонду «Допомога полякам на Сході».

Директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Надія Іванівна Коротун висловила вдячність за те, що проєкт стартував саме у Гончарівці, і заклад став першою бібліотекою, яку особисто відвідав пан Посол у рамках цієї події. Вона також висловила сподівання на продовження співпраці та розповіла про інформаційні потреби херсонських користувачів.

У вступному слові Бартош Ціхоцький розповів про проєкт, спрямований на створення доступу до польської літератури в публічних українських бібліотеках. Він пишається літературою, яка була подарована, і у якій, окрім іншого, описано нашу спільну історію.

«Ми впевнені, що в цей складний для України і для вашого регіону час культура може бути інструментом об’єднання і відновлення наших суспільств», – наголосив пан Бартош.

На відкритті проєкту була також присутня Катажина Солек, Генеральний консул Республіки Польща в Одесі. Вона знає, що у Херсоні багато людей цікавляться польською культурою і вивчають польську мову, а тому впевнена, що подарована колекція буде вкрай корисною.

У рамках проєкту бібліотека отримала більше 50 книг як польською мовою, так і в перекладі на українську мову. Ми радіємо з того, що маємо у своєму фонді книги польською мовою, популяризовані Інститутом книги в актуальному виданні каталогу «New Books from Poland»: «Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli» R. Raka, «Zimowla» D. Słowik, «Nieradość» P. Sołtysa, «Wyrwa» W. Chmielarza та «Klęska imperium zła. Rok 1920» A. Nowaka. Для дорослих та молодших читачів дібрані також переклади українською мовою польської класичної та сучасної літератури, зокрема, «Лялька» Б.Пруса, «Магазини кориці» Б. Шульца, «Знахар» Т.Доленги-Мостович, «Книги Якова» О.Токарчук, «Крига» Я.Дукая, «Лопушане поле» К.Ририх та молодіжна серія Р.Косика та А.Стельмашик.

«Польську полицю» буде відкрито у 26 бібліотеках України. Колектив обласної книгозбірні дуже пишається, що Гончарівка стала першою з них, сподівається на подальшу успішну співпрацю та розвиток проєкту і запрошує користувачів бібліотеки познайомитись із отриманими виданнями.