Росіяни вкрали з Херсонського музею картину київського художника

9 месяцев назад 0

Картина київського художника Михайла Холодовського була вкрадена росіянами під час окупації Херсона. Вона була своєрідною реліквією музею.

Про це пише .

В установі розповіли, що вона надійшла до Херсонського музею старожитностей з Імператорської академії мистецтв ще у 1912 році.

Під час нацистської окупації Херсона за часів Другої світової війни музей було майже знищено, художню частину колекції вивезено до Німеччини та Румунії, але картину "Пізня осінь" врятував херсонський художник  Георгій Курнаков, — йдеться в повідомленні .
Відомо, що на сьогодні ця картина в руках російських окупантів. Її автор — Михайло Холодовський — один із засновників Київського товариства художників, дійсний член Товариства художників-киян, голова художньої комісії Київського товариства літератури та мистецтва початку ХХ ст., він брав безпосередню участь в Українській революції 1917 року та боротьбі за незалежність країни.

В музеї підкреслили, що його твір на українську тематику, з типовим мотивом української хати також є певною мірою відображенням його патріотичних почуттів та політичних поглядів.

Так, 29 липня ми зазначали, що у Херсонському музеї ідентифікували викрадені картини Айвазовського.

Перед цим, 14 липня в Херсонському музеї ідентифікували ще одну вкрадену росіянами картину.

Також на початку квітня цього року у пресслужбі музею повідомили ще о декількох вкрадених картинах.