Сергій Серко: Мистецтво має нести благість

4 года назад 0

Десь між четвертою та п’ятою годинами 14 липня: «А що це за натовп біля виставкової зали? То люди протестують чи що? Навіщо там зібралися?»

Насправді, протестів не було — були вітання. Саме так відкривали персональну виставку херсонського художника Сергія Серка «Благість». Сама виставка, яка увібрала півсотні картин і арт-об’єктів, розташувалася у виставковій залі і зібрала багато друзів та шанувальників творчості Сергія. Але адаптивний крантин «вивів» молодь на свіже повітря: у залу впускали не більше десяти відвідувачів, і люди терпляче чекали, доки хтось вийде, щоб мати змогу зайти самим і роздивитися роботи художника — старі і зовсім нові.

Організатор виставки Родіон Красновид

Для організатора виставки Родіона Красновида, який за підтримки НСХУ відкриває херсонцям творчість молодих херсонських митців, це вже шостий проект. Виставка планувалася на осінь, але вирішили використати можливість відкрити її раніше. Родіон із захватом розповідає про Сергія Серка як митця, який 10 років тому один з перших в Херсоні вилив свою яскраву творчість на сумні сірі стіні міста. Що минулої осені художник у рамках програми співробітництва та розвитку менеджерів та діячів культури України за підтримки Українського культурного фонду здобував освіту в Ужгороді. Що він мав виставки на Тайвані, в країнах Європи, в різних містах України — але виявилося, що в Херсоні творчість Сергія представлена найменше:

«Художники з маленьких міст часто відчувають свою незатребуваність у порівнянні зі столицями, де більше можливостей і є велика аудиторія. Мета цієї та інших виставок —  розвиток художників, щоб вони відчували, що є підтримка, є інтерес, щоб вони змінювали своє ставлення до суспільства в Херсоні, щоб не думали, що їхня творчість нікому не цікава — насправді, цікава».

І кількість людей, що завітали на відкриття говорить про те, що що їм це справді цікаво. Довго роздивлялися, ділилися враженнями, намагалися розгадати головоломки, створені художником, знаходили натяки на творічість відомих митців… Іноді навіть здавалося, концентрація «Благості» зашкалювала.

А Сергій приймав вітання і, як, завжди, дарував всім свою щиру посмішку.

Сергій Серко

— Сергію, чому так мало буде експонуватися  виставка — лише 5 днів?

— Вона мала бути тиждень, але ми затрималися з підготовкою. Вирішили не поспішати, залишити менше часу, щоб ця подія набула ексклюзивного статусу.

— «Благість» — дивна назва для людини, яка починала з протесту — з графіті на стінах…

— Цей процес зайняв 10 років, я 10 років малюю — малюю на стінах, малюю картини, малюю на всьому, що потрапляє під руку. Сьогодні мені хочеться передати в творах благість. Мистецтво має нести благість, тому що тільки в благості можна віднайти споглядальність — коли ти не виносиш свою думку про світ, а просто залишаєшся спостерігачем того, що відбувається.

— Які творчі зміни відбулись між персональною виставкою в художньому музеї і цією? Продовжуєте працювати у рамках свого особистого стилю?

— Так, мій стиль «метафоричний нео-шаманізм» залишився, більш того, він удосконалюється. Змінюється людина — змінюється і мистецтво. Сталася величезна трансформація: від людини, наповненої якимись діями, до людини, наповнений благістю, спокоєм. Напевно, ця трансформація головна, в картинах з'явилися пауза і тиша, більше пейзажів, більше природи…

— Але «кислотні» кольори залишаються пріоритетними…

— Так, тому що я працюю акрилом, ця синтетична фарба більше підходить під сучасний темп життя, бо вона швидше висихає і ти можеш продовжувати прописувати набагато активніше. Але тони акрилових фарб кардинально відрізняються від тонів олії. Я думаю,  ця моя колірна гама нікуди не піде, але мені здається, що вона стала більш гармонійною, менш строкатою.

— А взяти до рук олійні фарби, засвоїти нові для себе техніки — не тягне?

— Іноді тягне, іноді трапляються такі експерименти. До речі, тут представлені кілька картин олією, я спеціально їх не підписував, мені було цікаво, побачить глядач чи ні.

Тож художник перебуває у чудовому стані: він хоче досягати стану благості і ділитися ним із глядачами. Устигніть отримати свою частинку, адже виставка експонуватиметься дуже недовго: лише до 18 липня.

  •  

View the embedded image gallery online at:
http://vgoru.org/index.php/kultura/item/55186-serhii-serko-mystetstvo-maie-nesty-blahist#sigProId34ca033b96