Сьогодні настав китайський Новий рік

6 лет назад 0

Хочете поліпшень – сядьте на "трон" і поставте фігуру собаки на столі.

16 лютого в Китаї починається Новий рік.

Новий рік – привід зупинитися і накидати плани на майбутнє: куди хочете поїхати, що купити, чому навчитися.

Три кити: похвала, мрія і плани

Як намітити кар'єрну стратегію? Кар'єрний консультант Уляна Ходоровська дає покрокову інструкцію.

КРОК 1: Похваліть себе за всі заслуги попереднього року. Ніщо не надихає так, як добре слово, а критикувати і лаяти зараз краще не треба: від цього мотивація, як у покараної дитини, падає до нуля. Що вдалося за рік особливого? Нехай це буде невелике досягнення – не світова премія, але запам'яталася гарна робота, яка навчила новому, дала зростання компетенції. Критерій "а що сказали люди" відкидаємо відразу: важливі тільки ваша думка і емоції.

КРОК 2: Починаємо хотіти і мріяти. Плануйте не те, що треба, а чого вам не вистачає. Робота повинна бути комфортною, а не спричиняти муки і страждання. Задумайтесь, що вас порадує: окремий кабінет, нова робота з людьми, перехід на фріланс, підвищення? Аргументи на кшталт "пора б уже, а то мені скоро 40" не враховуються: вони орієнтовані не на вас, а на громадську думку. Уникайте частки "не" ("нехай Свєтку не призначать начальником відділу, мені буде легше"): Всесвіт такого не сприйме.

КРОК 3: Далі – простіше: записуєте, що почнете робити, щоб бажаного поступово досягти. Нехай це будуть реальні речі, а не те, чого 99% не буде, а то досягнете зворотного ефекту – демотивації нереальними завданнями. Поговорити з начальником щодо гнучкого графіку, взяти на себе ще обов'язків, розпитати подругу, як вести бізнес. Пишіть план як для себе, його ніхто не побачить, і не пробуйте оцінювати його чужими очима. Міркувати про те, що у когось в плані, напевно, 100 пунктів, а у вас всього 5, шкідливо. Не заганяйте себе в кут, з нього досягти успіхів важко.

Техніка успіху: буква за буквою

SMART — це популярна техніка постановки (а згодом і досягнення) цілей. Нею користуються ті, хто не знає, за що хапатися, щоб бажане зрушилося з мертвої точки. Ця система допоможе структурувати думки і скласти логічний план дій.

S – Конкретна. Для прикладу нехай метою стане "оволодіти новою професією". Вона поки досить розмита, тому конкретизуємо: отримати професію візажиста на рівні, достатньому для підробітку 2-3 рази на тиждень в салоні середньої руки.

М – Вимірна. Треба розуміти масштаби завдання. Отримати диплом або сертифікат – малозрозуміло, а ось вивчити 5-10 дисциплін, пройти тримісячні курси, забезпечити собі 20 годин практики – вже саме те. Визначте "стелю", за якою дізнаєтеся, що мета досягнута: вашим макіяжем задоволені 9 з 10 нафарбованих співробітниць, вас допустили до гриму телеведучої на музичному каналі, нарешті, вийшло накласти тіні по складній техніці.

А – Досяжна. Оцінюємо резерви і ресурси. Що є і що треба придбати: інструменти, пробники, спецодяг? Час на навчання, домовленість з салоном про майбутню практику? Все це повинно бути досяжним хоча б в перспективі.

R — Реалістична/Релевантна. Це теж про ресурси наявні і ті, яких поки не вистачає. Можливо, доведеться перебудувати свій графік, наприклад.

Т – Певна за часом. Мета без термінів – лише мрія, а нам потрібен суворий план дій. Встановіть собі дедлайн – півроку, рік, два тижні, і мета вже стане ближче, ніж в абстрактному статусі. Перший крок, нехай навіть невеликий, робіть вже завтра.

Сам собі чарівник: "коронація" і свічки, що розмовляють 

Психологічна "магія" працює дуже просто: треба знати, чого хочеш, і докласти до цього позитивну енергію, пояснює коуч, таролог і психолог Ольга Соломко. Вона радить вдатися до техніки Симорон – пошукати вихід з проблем граючи, застосовуючи смішні ритуали. Придумати їх можна самим – в ім'я реалізації свого плану (та хоч бігати навколо будинку або присідати). Головне, виконуючи все це, пам'ятати, що справа присвячена цілі, і направити на неї звільнену енергію. Нехай це буде енергія сміху і задоволення – вони дають величезний заряд, на базі якого все очікуване прийде у ваше життя легко і невимушено.

"Якщо прагнете до нової посади – зробіть собі гарний "трон" і придумайте обряд "коронації". Запросіть пару приятелів і весело проведіть час, – наводить приклад Соломко. – Коли смієшся, це розслабляє, ти не сфокусований, не зациклений на бажанні усіма рецепторами. А багато нам не дається тільки тому, що прагнемо чогось до кольок у животі".

Захочете – відпустіть і сприймайте з гумором, проспівайтете, протанцює свою мрію, промалюйте. І вона стане ближчою.

Досягнуть успіху ЗМІ, енергетика і агробізнес

Рік 2018-й символічно зображується у вигляді двох ієрогліфів, каже фахівець феншуй і віщувальних практик Ігор Колесник: Земля (Ян), яка "сидить" на Собаці. Це образ великої Гори: вона стабільна, важка, ґрунтовна, її складно зрушити. Вона матеріальна, принципова, консервативна. Зазвичай така конфігурація означає більше гармонії і менше конфліктів. Але непорушні, жорсткі позиції сторін не дозволяють досягти компромісу: в такій атмосфері будуть конфронтації і зіткнення в міжнародних відносинах, досягти гармонії та миру буде нелегко.

Рік сильної Землі приносить з собою біди, пов'язані з цією стихією: землетруси, зсуви, тому 2018-й небезпечний для альпінізму, скелелазіння, пересуванні по гірських дорогах, особливо в квітні і жовтні. Слід очікувати, що додасться роботи гірським рятувальникам в Карпатах.

Собака є складовим елементом, що містить в собі Землю, Вогонь, Метал, і іноді називається "Храмом Вогню", оскільки завершує цикл Вогню. Тому пожежі і вибухи в цьому році будуть частіше, ніж зазвичай, і додадуть роботи пожежним, особливо в центральних і південних (степових) регіонах в лютому, червні, липні.

Але зате Ян Земля 2018 року принесе процвітання галузям, які належать до елементу Дерево – в першу чергу лісовій і деревообробній промисловості. Оскільки Дерево контролює Землю, елемент Землі є символом Грошей для деревообробної промисловості: до її сфери входять також мода, засоби масової інформації, папери, освіта, рослини і квіти, екологічне виробництво. Процвітаючими в 2018 році можуть бути галузі, пов'язані з елементом Вогню: енергетика, фінанси, розваги, ресторанний бізнес.

Галузі, які стосуються Землі, відчувають сильну конкуренцію в 2018 році. Тому нерухомість, будівництво, страхова справа, видобуток корисних копалин не прибуткові. Поганий рік для виробників і продавців в цій сфері і хороший – для покупців.

Грошима для елемента Землі є Вода, а вона повністю відсутня. Галузі, пов'язані з Водою (транспорт, подорожі та туристичний бізнес, морська справа, комунікації) будуть розвиватися не дуже успішно.

Пов'язані з елементом Металу банківська справа, машинобудування, автомобілі також неуспішні: Грошима для Металу є Дерево, якого теж немає.

Собака входить в комбінацію Зірок "Чотири Квітки Персика", яка досить рідко зустрічається. Це означає появу більшої, ніж зазвичай, кількості прогресивних культурних і наукових розробок в 2018 році. Творчі особистості, особливо літератори, та ще до того ж розважального жанру, будуть на висоті.

У стародавніх китайських трактатах астрологічний знак Собаки позначався у вигляді руки, що тримає спис: він забезпечував безпеку домівки. Тому в цьому році перевагу військовій службі або структурам, пов'язаним із гарантуванням безпеки і охорони.