Визначили переможців Docudays UA-2017

6 лет назад 0

У Києві завершився…

Фільми змагались за нагороди у чотирьох основних конкурсах – DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО і DOCU/УКРАЇНА, а також за спеціальний Приз від студентського журі. Традиційно свого фаворита організатори фестивалю відзначили премією імені Андрія Матросова. Свого переможця обирали і глядачі фестивалю.

Після церемонії відбулася українська прем'єра фільму «День звільнення» режисерів Уґіса Олте та Мортена Траавіка.

Також, під час церемонії закриття оголосили результати одного із найважливіших блоків нової індустріальної секції фестивалю DOCU/ПРО — відкритого пітчингу трьох довгострокових воркшопів — DocWorks: UA/UK, Warscape та «Молоді про Україну». Грошову нагороду в 5000 доларів США вручили проекту-переможцеві міжнародного конкурсу WARSCAPE — «Подвійній пастці» режисерки Валерії Трещової та продюсерки Вікторії Гусенок. Оголосила команду-переможця і міжнародна програма DocWorks: UA/UK. Приз у 3000 британських фунтів отримав проект «UNDERWATER» режисерки Оксани Казьміної та продюсера Льоші Чащина. Також приз за найкращий пітчинг від компаніі KWA SOUND PRODUCTION (50 000 гривень) отримав проект «(Н)ОСТАЛЬГІЯ» (режисерка Вікі Торнтон та продюсерка Маріон Ґут).

Переможців оголосили і в конкурсі Instagram-фото #ECOOKO: покажи довкілля країни.  Нагороду від Всесвітнього фонду дикої природи в Україні (WWF в Україні) отримав — Олександр Степаненко. Приз від Освітнього проекту « Зелена Школа »  отримали — Оксана Ващук, Сергій Хандусенко, Олег та Дар'я Промахови. Олег та Дар'я Промахови отримали також приз від команди Docudays UA.

Переможці Docudays UA 2017 :

DOCU/ЖИТТЯ

Головний приз

УСІ ЦІ НЕРВИ

реж. Дженні Ґейдж

США

Це неспішна і ретельно продумана операторська робота підсилює центральну тему і бажану атмосферу. Фільм розкриває таємне життя дівчат-підлітків, які зазвичай за жодних обставин не відкривають свої внутрішні секрети дорослим. На думку журі, надавши цим дівчаткам голосу, творці фільму розробили сміливу платформу для молодих жінок. Дівчата з усього світу заслуговують бути почутими – це ключова правозахисна проблема, що відлунює і тут, в Україні.

Особлива відзнака

НОВЕ ЖИТТЯ ҐОҐІТИ

реж. Леван Коґуашвілі

Грузія, Хорватія, Україна

На думку журі, режисер Леван Коґуашвілі прийняв рішення підійти достатньо близько, щоб зрозуміти переживання Гогіти і його дружини, при цьому виявляючи повагу до їхньої тихої близькості. Це, а також прекрасні кадри і послідовний ритм монтажу пронизують фільм, роблячи його неймовірно захопливим.

DOCU/ПРАВО

Головний приз

ПОЛ ПРИХОДИТЬ З-ЗА МОРЯ: ЩОДЕННИК ЗУСТРІЧІ

реж. Якоб Пройсс

Німеччина

У чесній, допитливій і відповідальній манері говорить про важливу проблему, з якою стикається сьогодні Європа. Це питання масової міграції та як європейці реагують на неї або повинні реагувати, враховуючи те, що їхнє рішення матиме величезний вплив на долі інших людей і водночас на комфорт і безпеку самих мешканців Європи.

Спеціальна відзнака

ПОВЕРНЕННЯ

реж. Захаві Санжаві

Швеція

DOCU/КОРОТКО

Головний приз

Я НЕ ТУТЕШНЯ

реж. Майте Альберді, Ґ’єдре Жіките

Литва, Чилі

За якихось двадцять шість хвилин два талановиті режисери стрічки Майте Альберді та Ґ’єдре Жіките створюють багатогранний та емоційно насичений світ, який майстерно та артистично заломлюється в їхній оптиці. Наприкінці свого життя героїня та її співмешканці насододжуються життям з гумором, сумом та повагою, незважаючи на плин часу, що наближає їх до смерті.

Спеціальна відзнака

РАКІЯДА

реж. Нікола Іліч

Швейцарія

DOCU/УКРАЇНА

Головний приз

УКРИТТЯ

реж. Анастасія Максимчук

Україна

За незвичний портрет волонтерів, що працюють без державної підтримки та їх боротьба проти жорстокості і сила звичайних людей займає центральне місце у цьому фільмі.

Спеціальна відзнака

ЛЕНІНОПАД

реж. Світлана Шимко

Україна

Як розумний та амбіційний за формою коментар до ідеологічних змін у суспільстві.

ПРИЗ СТУДЕНСТЬКОГО ЖУРІ

5 ЖОВТНЯ

реж. Мартін Коллар

Словаччина, Чехія

За висловлене без слів, поезію дороги, цілісність образу та відвертий портрет людини перед обличчям невідомого фільм.

ПРИЗ ІМЕНІ АНДРІЯ МАТРОСОВА ВІД ОРГАНІЗАТОРІВ DOCUDAYS UA

АМАЗОНА

реж. Клер Вайскопф

Колумбія

За надзвичайну делікатність та сміливість у дослідженні одвічної дилеми людства – пошуку рівноваги між особистою свободою та відповідальністю перед дітьми.

ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ

НАРОДЖЕНІ БУТИ ВІЛЬНИМИ

реж. Ґаяне Петросян

Великобританія, Росія

Також кінофестивальний дистриб’ютор LETTER TO FEST обрав найкращий український документальний фільм програми Docudays UA-2017. Це стрічка «До скорого» Юлії Кочеткової-Набожняк. Приз від дистриб’ютора — сертифікат на безкоштовну подачу фільму на 50 міжнародних кінофестивалів.