У Херсоні представили збірку віршів, присвячену річниці підриву російською армією Каховської ГЕС

2 недели назад 0

Співробітники Центральної міської дитячої бібліотеки у Херсоні випустили збірку віршів, присвячених підриву Каховської ГЕС російськими військовими. Паперову версію роздрукували на кольоровому принтері, її власноруч зшили. Видання є і в електронному форматі.

Вірш поетеси  Олени Маляренко "8.06.2023" увійшов до однойменної збірки, яку випустили співробітники Центральної міської дитячої бібліотеки Херсонської централізованої бібліотечної системи. Олена розповідає, перші дні після підриву російськими військовими Каховської ГЕС допомагала зв’язуватися з рятувальниками людям, які не встигли евакуюватись і залишились на верхніх поверхах підтоплених будинків.

"Восьмого червня я прийшла і побачила на перехресті Воронцовської та Богородицької, де вже стояла висока вода, що запускали моторні човни для евакуації, а потім пройшла до Корабельної площі, там був пункт старту моторних човнів. Побачила евакуйованих, тварин, які виють та шукають своїх господарів. І народився вірш про собаку, який шукає хазяїна", — говорить Олена. Презентація збірки віршів до річниці підриву Каховської ГЕС. Зліва сидить поетеса Олена Маляренко, Херсон, 6 червня 2024 року. Суспільне Херсон
Вчора я чула, як плаче пес. Той, чий хазяїн не врятувався.
Псові не скажеш: “Такий твій хрест”. Хрест із нашийником відірвався.
Гавкав на воду, гарчав, кусав. Стежку винюхував до будинку.
Потім заплакав. Не врятував кращу двоногу свою половинку,
— процитувала вірша Олена. Презентація збірки віршів до річниці підриву Каховської ГЕС, Херсон, 6 червня 2024 року. Суспільне Херсон
Вірш Олени Маляренко надихнув на створення збірки, говорить працівниця книгозбірні  Оксана Смєшко .

"Саме 8.06.2023 року на сторінці у фейсбук нашого друга бібліотеки Олени Маляренко з'явився вірш з такою ж назвою “8.06.2023”. Потім загальнодоступна група теж у фейсбуці “Українська поезія і проза” дала можливість більш широкому загалу поетів теж написати про цю тему", — розповіла вона.

До книги увійшли ще дві поезії Олени Маляренко. Вони присвячені її затопленому будинку та річці Дніпро. Презентація збірки віршів до річниці підриву Каховської ГЕС, Херсон, 6 червня 2024 року. Суспільне Херсон
"Я думала, що можу впоратись, але насправді ні, бо одразу в голові всі ці картини: люди, собаки, втрачене. Оця безпорадність, яку відчували люди. І знову захлинають почуття, просто немає сил триматися", — говорить Олена.

До видання увійшли 65 поезій різних авторів, розказала Смєшко. Книгу роздрукували та власноруч зшили працівники книгозбірні.

"Електронний варіант представлений на нашому сайті був ще в серпні 2023 року. І перший друкований варіант книжки був подарований саме Олені Маляренко, як нашому натхненнику", — каже головна бібліотекарка.

З електронною версією збірки можна познайомитись на сайті бібліотеки, розповіла Оксана Смєшко.
  Що відомо про підрив Каховської ГЕС ​​Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів Херсонщини. Більшість з них — на лівобережжі.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС було затоплено 620 квадратних кілометрів територій у чотирьох областях: Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській. Від затоплення постраждали сто тисяч жителів цих областей.

Наразі відомо про 32 загиблих, 28 постраждалих та 39 зниклих безвісти на правобережжі Херсонщини внаслідок російського теракту на Каховській ГЕС. Збитки, які завдала Україні РФ, приблизно становлять 1,5 мільярда доларів США.

Унаслідок руйнації греблі Каховської ГЕС і повеней на лівобережжі Херсонщини загинули сотні людей, що набагато більше, ніж та кількість, про яку заявила підконтрольна Росії окупаційна влада, йдеться в розслідуванні АР.​​