У Нью-Йорку виступить український хор

6 лет назад 0

Український хор виступить у нью-йоркському концертному залі "Карнегі-хол".

Який саме колектив поїде до Сполучених Штатів Америки, визначать на конкурсі "Наше Різдво на Донеччині". У грудні цього року відбудеться в Покровську, пише сайт Gazeta.ua.

Головний приз — світове турне містами, якими 1919-го гастролювала Українська республіканська капела під керівництвом диригента Олександра Кошиця.

1922 року в американському Нью-Йорку заспівали народну пісню "Щедрик" в обробці композитора Миколи Леонтовича. Вона стала найвідомішою українською мелодією, символом Різдва в усьому світі. Зокрема, звучить у голлівудській комедії "Один вдома-2", де знімався теперішній президент США Дональд Трамп.

— У 1904–1908 роках Микола Леонтович викладав спів та музику в залізничній школі станції Гришине, як тоді називалося наше місто, — розповідає  Руслан Требушкін, 42 роки,  міський голова Покровська. — Я чомусь не звертав увагу, що маємо меморіальну табличку композитора, його ім'я має музична школа. Запросив у справах донецького бізнесмена Костянтина Воробйова. Він один з авторів герба Донецької області. Поки мене чекав, обійшов усі музеї Покровська. Здивувався: "У вас Леонтович жив і ви ніяк це не використовуєте? У всьому світі міста байки якісь вигадують, аби про них дізналися, а тут такий історичний подарунок". Вирішили піднімати тему зв'язку автора "Щедрика" з Покровськом.

1919-го Симон Петлюра послав капелу на світові гастролі, аби заявити про існування України. Це була культурна дипломатія.

Хочемо продовжити традицію. А також показати жителям Покровська зв'язок Донбасу та української культури. Бо досі не всі розуміють, не сприймають її. Незабаром у місті відкриємо парк. Оголосили конкурс серед місцевих, яку назву обрати: "Щедрик" чи імені "Леонтовича".

Фестиваль "Наше Різдво на Донеччині" відбудеться 25–29 грудня 2018 року. У конкурсі можуть узяти участь як однорідні, так і змішані старші дитячі хори з усієї України. Програма має складатися з двох частин. Перша — духовна музика сучасних композиторів, у другій бажано виконати регіональний фольклор.

Зведений хор переможців виступить в Європі та Америці.