Український фільм «Вона і війна» про жінок у зоні АТО покажуть в Європі

6 лет назад 0

На Міжнародному фестивалі документального кіно  Docudays UA  відбувся показ української стрічки  "Вона і війна" , котрий розповідає про жінок у зоні АТО. Режисерка фільму  Марія Кондакова  розповіла  UATV  про враження глядачів:

"Фільм прийняли приголомшливо, у нас був "солд-аут", квитки неможливо було дістати. І величезна кількість людей досі мені пишуть у Facebook і на пошту. Глядачі були дуже зворушені, у них безліч питань про те, що відбувається зараз в Україні, і, здебільшого, це сильні емоції".

Автором ідеї та сценаристом фільму стала  Яна Пономаренко.  Продюсери:  Володимир ФіліповАндрій Суярко  і  Ганна Овсянникова .

"Продюсери запропонували мені взяти участь у цьому проекті. Ми подалися на пітчинг у Держкіно й отримали фінансування – почався процес роботи. Потім ми з Яною переробили сценарій і розпочали пошук головних героїв" , – розповідає Марія Кондакова.

Головні героїні стрічки — три сильні українки:  Валерія Бурлакова, Ірина Іванюш  та  Марія Кушнір.

Валерія Бурлакова  до війни   була журналісткою. Тепер, потрапивши на фронт, вона стала гранатометницею.

Марія Кушнір  – юрист за професією.

"Марія допомагала мені в багатьох юридичних моментах, і коли ми з нею спілкувалися через Viber, я побачила, що на аватарці вона стоїть з автоматом у військовій формі. Марія розповіла, що проходить військову підготовку у складі регіональної самооборони" , – згадує режисерка фільму "Вона і війна".

Ірина Іванюш —  Герой України. Після поранення на Донбасі вона змушена пересуватися в інвалідному візку. Зараз Ірина викладає в коледжі допризовну підготовку юнаків.

"Ірина довго не погоджувалася на зйомки, говорила, що після 2015 року взагалі не хотіла давати якісь інтерв'ю. Тож те, що вона все ж змінила думку і знялася у нашому фільмі — це диво" , – розповідає Марія.

Зйомки відбувалися в зоні АТО, в Києві та на місцевих полігонах, в Івано-Франківській області та під Волновахою.

За словами режисерки, найбільше враження на неї справив обстріл під час зйомок на Донбасі.

"Було дуже страшно, я ховалася під столом, як дитина, і молилася. Перша реакція була "мотор і знімаємо". Хлопці знімали, ми не мали можливості сховатися, не встигали просто. Потім думала, що або зараз той момент, або ні. Після цього змінився погляд на життя, зараз хочеться робити все швидше" , – згадує режисерка.

Надалі Марія планує продовжувати роботу, висвітлюючи особисті драми людей. 

"Війна в нашій країні триває, тому не виключено, що в новому фільмі це буде тлом обставин, у яких житимуть герої. Але я, однозначно, зніматиму це в Україні".

Не тільки українці матимуть змогу побачити фільм "Вона і війна". Зараз стрічку готують до показу в європейських країнах. 

"Я показала готову версію французьким продюсерам і дистриб'юторам – вони висловили свою думку, дали фідбек. Ми передали інформацію українським продюсерам — вони вважають, що це класне зауваження. Тепер продюсери на стадії обговорення хочуть підготувати ще одну версію фільму для європейського прокату" , – розповіла Марія.