Український театр переміг на міжнародному фестивалі

4 года назад 0

Український театр "Навпаки" з Ґданська зайняв перше місце на фестивалі малих вокально-акторських форм "OFF Północ" у польському Лодзі.

Водночас у номінації "найбільша особистість фестивалю" перемогла його режисерка Оксана Терефенко. Про це передає сайт "Gazeta.ua".

Як зазначається, 24 квітня театр виступив з виставою "Cвіт за очі". Це збірка акторських пісень, яка базується переважно на поезії Тараса Шевченка. Сценографія не випадково пов'язана з ситуацією в Україні, відноситься до подій на Майдані в Києві і набуває іншого виміру з кожною наступною піснею.

Музична казка веде глядача через розповіді людей у різних життєвих ситуаціях, фокусується на емоціях людей незалежно від часу, в якому вони живуть. Дозволяє глядачу бачити в діях героїв власну поведінку, яку часто люди самі не зауважують. Режисеркою спектаклю, авторкою сценарію та сценографії є Оксана Терефенко.

Театр "Навпаки" є одним із небагатьох українських молодіжних театрів у Польщі. Перша прем'єра спектаклю "У мальованій скрині" відбулася 1 квітня 2012 року під час шевченківського концерту. На сьогодні в театрі працює 30 осіб. В основі репертуару – твори українських письменників: Тараса Шевченка, Миколи Куліша, Івана Драча, Богдана Бойчука, Мар'яни й Тараса Прохаськів.

Режисеркою театру є Оксана Терефенко — випускниця вокально-акторської студії ім. Данути Бадушкової у Ґдині. Терефенко зіграла головну роль у фільмі "Олена", який показано на одному з найвідоміших кінофестивалів світу в Каннах у категорії короткометражних фільмів.