З Дрезденського музею винесли антикварних прикрас на мільярд євро

5 лет назад 0

У знаменитому дрезденському музеї "Зелене сховище" сталося велике пограбування.

З музею було вкрадено 3 ювелірні набори 18 сторіччя, про це заявила на пресконференції генеральний директор музею Маріон Акерман, повідомляє  Укрінформу.

"Викрадено три ювелірні набори XVIII століття часів правління Фрідріха Августа I (Сильного)", — повідомила Акерман.

Йдеться про діамантовий набір з 20 частин, діамантовий гарнітур і набір з алмазних виробів у 37 частинах. До складу ансамблів входять ґудзики, пряжки, медалі та інші речі, прикрашені алмазами, рубінами, смарагдами або сапфірами. Скільки загалом частин зникло, наразі невідомо.

Крадіжка сталася близько 5 ранку понеділка. Крадії відключили електрику, відтак сигналізацію. Як видно з камер спостереження (їх відключити не вдалося), кілька злочинців невеликого зросту пролізли через вікно в скарбницю.

Група викрадачів забрала історичні прикраси, діаманти та дорогоцінні камені, історія яких нараховує сотні років. Грабіжники винесли виключно ювелірні вироби. Об'ємні предмети, як вази або картини їх не цікавили.

На вулиці на грабіжників чекав лімузин.

Дрезденські правоохоронці просять допомоги федеральної поліції.

Розмір збитку неможливо точно оцінити, в номінальній вартості це не менше мільярда євро, але ці скарби безцінні, адже вони не продаються, кажуть експерти.