«Заборонений»: у Херсоні в артхабі в укритті відбувся показ відеовистави про життя Василя Стуса

4 месяца назад 0

6 січня Василю Стусу виповнилося б 86 років. У Херсоні цієї нагоди в артхабі в укритті відбувся показ відеовистави "Заборонений" про життя поета. Це спільний проєкт херсонського та кропивницького театрів за пʼєсою Артемія Кірсанова та Сергія Дзюби. Режисер — Сергій Павлюк. Показ відбувся у межах Всеукраїнського та міжнародного фестивалю "Стус-Фест".

"Неспокійні молоді театрали з ProEnglish Theatre of Ukraine започаткували та відкрили новий театральний фестиваль. Наш Херсонський театр імені Миколи Куліша теж бере у ньому участь. Ми не можемо наразі показати виставу "Заборонений" наживо, але відеоверсію херсонці сьогодні побачили",  — зазначив директор театру Куліша  Олександр Книга. Відеовистава про життя Василя Стуса на екрані в артхабі, Херсон, 6 січня 2024 року. Фото: Суспільне Херсон
За словами організаторів, мета фестивалю — висвітлення постаті Василя Стуса, як однієї з ключових фігур усвідомлення української нації, ідентифікація та об'єднання усіх Стусо-суголосних проєктів в Україні та за кордоном протягом січня 2024 року.

У фестивалю широка програма, чотири міста в Україні, чотири країни на списку, проєкти #рядовий_стус та #stus_international, де іноземці перекладають і читають вірші Василя своїми мовами.

Хто не встиг на показ – може переглянути "Забороненого" за .

​Раніше в артхабі зустрілися митці, яких об'єднала "Поетична шафа". Вони проводили таємні зустрічі в окупованому Херсоні, вперше зустрілися у звільненому місті 29 грудня 2022 року.