Аграрії Херсонщини ризикують втратити до 50% врожаю

4 года назад 0

Якщо лютий-березень будуть посушливими, то недобір озимих культур, за різними оцінками, на Херсонщині може становити від десяти до п'ятдесяти відсотків врожаю.

Тепла зима на Херсонщині – не дивина. Однак майже повна відсутність дощів та снігу в традиційно «мокрий» сезон дуже збентежила аграріїв. А надто тих, хто господарює на межі з Олешківською пустелею. Тут і без того з пізньої весни до ранньої осені суховії спокою не дають та посіви нищать, а тепер до них ще й зимова посуха додалася!

«Перспективи аж ніяк не райдужні. Зазвичай взимку хоч сто міліметрів опадів набиралося, а нині маємо… три. На додачу, ще й сильні вітри дмуть, які буквально видувають з ґрунту залишки вологи. Земля просто скам'яніла: хотіли було взяти пробу в полі, то бур далі п'ятдесяти сантиметрів не пішов – застряг, – із сумом каже керівник фермерського господарства «Теллус-Південь» (село Гладківка Голопристанського району) Андрій Щедринов. — Мої односельці сподіваються, що «недобір» вологи взимку компенсують березневі дощі, та я б не був такий упевнений: через глобальне потепління ті весняні зливи з кожним роком дедалі скупіші».

Сумні фермерські викладки підтверджують і синоптики.

В обласному гідрометцентрі зауважили, що лише за підсумками минулого року опадів у краї випало відсотків на десять менше, ніж у середньому. Січень у цьому плані став іще скупішим на дорогоцінну для південного Степу вологу. І якщо лютий-березень будуть такими ж посушливими, то недобір озимих культур, за різними оцінками, на Херсонщині може становити від десяти до п'ятдесяти відсотків їх врожаю.

АgroNews.ua