Аграрії зібрали більше половини врожаю: скільки отримаємо пшениці, ячменю, ріпаку та гороху у 2022 році

2 месяца назад 0

За всіма культурами рівень збору очікується на меншому рівні, порівняно з 2021-м. Проте вдасться закрити не лише внутрішнє споживання, а й забезпечити експорт

Станом на початок серпня активно збирається врожай пшениці. Вже зібрано 68% посівних площ озимих та ярих сортів цієї культури. За попередніми оцінками, цього року можна буде отримати 19,2 млн т із середньою врожайністю 37,3 ц/га, що на 40% менше від валового збору 2021 року, коли у нас був історичний максимум,  в Українському клубі аграрного бізнесу

Попри те, що у довоєнний час внутрішня потреба України в пшениці була на рівні 7 млн т. Отже, зберемо у 2,7 рази більше, що зможе забезпечити експортне постачання.

Одночасно ячменю вже зібрали 77% від посівних площ. Загалом аграрії планують одержати 5,8 млн т із врожайністю 34,2 ц/га. Це на 39% нижче за показник 2021-го. До початку повномасштабного вторгнення внутрішній фонд споживання ячменю в Україні становив 3,9 млн. т, що також надасть потенціал для постачання за кордон.

Щодо ріпаку, то станом на 4 серпня було зібрано 79% посівних площ. Попередньо, буде зібрано 3,1 млн т ріпаку із середньою врожайністю 26,8 ц/га, що на 7% більше у порівнянні з минулим роком.

Крім того, це одна з небагатьох культур посівні площі, під якою збільшилися цього року. Ріпак дає меншу врожайність та значно вищу ціну порівняно із зерновими, а також має високий попит на світовому ринку.

Також вже зібрано 85% посівних площ гороху. За попередньою оцінкою, виробники зберуть близько 261 тис. т із врожайністю 21,9 ц/га. Показник на 54% нижчий від валового збору 2021 року. Посівні площі відчутно скоротили через більшу їхню концентрацію на сході країни, де зараз тривають бойові дії.

Раніше у Кабміні підвищили прогноз зі збирання врожаю. У поточному році збирання врожаю очікується на рівні 65-67 млн т.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.