Багатомільйонний підряд на будівництво укриття на Херсонщині віддали фірмі-фігуранту кримінальної справи

2 недели назад 0

Білокриницький опорний заклад загальної середньої освіти, що у селищі Біла Криниця Великоолександрівської громади, замовив будівництво укриття вартістю 62 мільйони гривень.
Про це свідчить договір, опублікований на порталі державних закупівель “Prozorro”.
Закупівля проводилась за процедурою відкритих торгів з особливостями. Це коли на тендер може прийти лише один учасник і розглядатиметься лише його пропозиція. Тож у тендері взяла участь всього одна фірма з Донеччини – ТОВ “Автоінтерстрой”, яка й отримала цей підряд.
За даними ЗМІ, у 2017 році фірма була фігурантом кримінальної справи щодо розтрати бюджетних грошей та звинувачувалась у нечесній конкуренції, а також у закупівлі будівельних матеріалів за завищеними цінами.
Власником компанії є мешканець міста Краматорськ Олександр Шахматов, а керівником – Костянтин Селезньов. Останній у 2019 році балотувався у народні депутати України, а у 2020 році до Краматорської міськради.
Згідно з договором, будівництво укриття триватиме до грудня 2025 року. До цього часу підрядник має вирити котлован, побудувати укриття, облаштувати систему опалення, водопостачання, каналізацію, вентиляцію, провести електрику, налаштувати протипожежну систему, облаштувати сонячну електростанцію та провести озеленення території.
З 62 мільйонів гривень 55,8 – це кошти субвенції з державного бюджету, а 6,2 мільйони – місцевий бюджет.
Нагадаємо, станом на 2023 рік у селищі Біла Криниця мешкало близько 700 людей. Внаслідок російської агресії у селі постраждала школа, дитячий садок та загалом 104 об’єкти, разом з приватними будинками.
Раніше повідомлялось, що ремонтувати укриття у Нововоронцовці на Херсонщині буде підрядник, який помічений у переплатах.