Частину виплат «відв’яжуть» від прожиткового мінімуму

3 года назад 0

В Мінсоцполітики мають намір відв’язати частину виплат від прожиткового мінімуму та залишити тільки те, на що живе людина. Так сподіваються підвищити прожитковий мінімум та зробити його реальним.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроєкт №5045, який має відв’язати частину різних виплат від прожиткового мінімуму та залишити тільки те, на що живе людина: пенсію, мінімальну зарплату та основні допомоги (з інвалідності, дітям-сиротам тощо).

Сьогодні до прожиткового мінімуму підв’язані близько 150 різноманітних виплат: штрафів, зборів, надбавок тощо. За словами Марини Лазебної, якщо відв’язати від прожиткового мінімуму частину виплат, міністерству буде легше підвищувати його.

Вона заявила, що прожитковий мінімум можна буде підвищити до 3,5 тис. гривень для людей, які вже не працюють, та до 4 тис. гривень для дітей до шести років.

«Якщо ми наведемо там порядок, то вже у 2022 році зможемо встановити мінімальну пенсійну виплату для непрацюючих пенсіонерів, кому виповнилося 70 років і в кого є повний стаж 30 і 35 років. Ми можемо зробити 3,5 тисячі гривень», — сказала міністр.

Водночас вона визнала, що нинішнього прожиткового мінімуму не вистачає на базові потреби українців:

— Зараз прожитковий мінімум встановлюється в державному бюджеті як розрахункова величина. Тому в нас є такі виплати, на які ми даємо 2,5 прожиткові мінімуми. Тобто ми визнаємо, що на прожитковий у 2 тисячі гривень не можна задовольнити всі потреби людини. Ми рахували, що сьогодні середній прожитковий мінімум реальний має бути 4,5 тисячі гривень. А сьогодні він, наприклад, 2,5 тисячі гривень.

Анатолій НІКОЛАЄВ.