Через шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили майже 50 тисяч гривень

2 недели назад 0

Жертвою шахраїв став 22-річний житель Херсонського району. Він втратив гроші під час покупки мобільного телефону через платформу онлайн-оголошень. Чоловік домовився про покупку ґаджету та перерахував нібито продавцю 6000 гривень. Проте телефон заявник так і не отримав. Оголошення шахрай одразу видалив, телефон заблокував і гроші не повернув.

Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

Від рук «банківського» шахрая постраждала 74-річна херсонка. Заявниці зателефонував нібито представник служби безпеки банку і під приводом перевірки персональних даних клієнтки дізнався її особисту інформацію та реквізити банківської картки. У подальшому з рахунку жінки зникло 12282 гривні. 

Також до поліції звернулася 34-річна жителька Херсона, яка тимчасово проживає закордоном. Їй у месенджері надійшло повідомлення від знайомого з проханням позичити гроші. Не перевіривши інформацію, потерпіла перерахували на надісланий їй номер рахунку понад 30 тисяч гривень. Згодом заявниця дізналася, що акаунт її подруги «зламали» шахраї.

За усіма фактами поліція Херсонщини відкрила провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Нагадуємо:
— якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про блокування рахунку, необхідність оформлення нового та можливі шахрайські схеми з карткою, одразу кладіть слухавку і самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки;
— перш, ніж переказувати гроші друзям або знайомим, ретельно перевірте інформацію. Самі перетелефонуйте людині на відомий вам номер, аби переконатися, чи дійсно потрібна допомога.
— радимо не перераховувати гроші за товар наперед, а обирати післясплату. При купівлі будь-яких товарів намагайтеся зустрітися з продавцем особисто. Будьте обачними під час покупок в інтернеті.