Чи на Херсонщині готові перейти у закупівлі ліків на довгострокові контракти?

5 лет назад 0

У закупівлях ліків для держави переходять на довгострокові контракти з виробниками

 

Ще 12 грудня 2017 року МОЗ олосило про Програму розвитку ООН (ПРООН) в Україні, яка передбачає  підписання чотирьох довгострокових (рамкових) угод із виробниками ліків. На думку Міністерства, це дасть можливість знизити ціни на препарати, а також забезпечити їх швидке та безперебійне постачання. Дехто ж уважає , що це відкриє двері для глобальних монополістів, що апробуватимуть експериментальні ліки.
Щоправда, новацію офіційно підтримали пацієнтські організації.

“Зазвичай ліки для рідкісних орфанних захворювань не мають аналогів і виробляються в невеликих кількостях саме під замовлення країн, – стверджує Тетяна Кулеша, голова правління ГС "Орфанні захворювання України". – Ми цілком підтримуємо ідею запровадження системи довгострокового укладання договорів, що дозволить нам бути впевненими, що ліки будуть надходити в потрібний час та у необхідній кількості. Адже у випадку переривання лікування у багатьох орфанних хворобах це призводить до тяжкої інвалідності, чи навіть смерті пацієнта”.

Уже було підписано угоди з 4 міжнародними виробниками (Teva Pharmaceuticals Industries Ltd. (Ізраїль), компанія групи Pfizer (Нідерланди), Novo Nordisk (Данія) і Sanofi Genzyme (підрозділ компанії Sanofi, Франція) на постачання 11 препаратів. Це препарати для терапії таких рідкісних хвороб, як розсіяний склероз, хвороба Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз, інші орфанні метаболічні захворювання, гемофілія тощо:

“Довгострокові угоди з виробниками – це світова практика, яку використовують в ЄС, США, в системі закупівель ООН та більшості розвинених країн світу, – стверджує доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України. – Укладення цих угод дозволить додатково отримати нашій державі знижку на препарати до 20% і забезпечити їх постійну наявність в лікарнях для пацієнтів”.

Угоди, укладені ПРООН, встановлюють рамки, які дозволяють замовляти ліки одразу після ухвалення постанови Кабінету Міністрів та підписання відповідної угоди між МОЗ та ПРООН. Перші ліки за договорами будуть доставлені в Україну протягом двох тижнів і це обіцяє суттєву економію бюджету.
Чи готова Херсонщина до цієї роботи? Знатимемо після святкування Нового року.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.