Фермери Херсонщини використовують можливості ринку землі. Укладено понад 1 тисячу угод

3 недели назад 0

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, майже 40 тисяч угод в рамках ринку землі укладено в Україні, починаючи з 1 липня. Одним із понад тисячі фермерів Херсонщини, який успішно скористався правом придбання земельної ділянки, є Сергій Сорокунський. Фермерське господарство чоловіка вже протягом 10 років займається вирощуванням зернових та олійних культур.

Аграрій зазначив, що старт ринку землі дав багато можливостей не тільки фермерам, але й громадянам, які мають у власності земельні ділянки. Тепер реалізується конституційне право громадян на вільне розпоряджання своєю власністю, створюються прозорі умови для ринку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розширюються інвестиційні можливості в аграрному секторі.
«Для укладання угоди треба звернутися до нотаріуса, який усе перевірить, посвідчить договір купівлі-продажу та зареєструє перехід прав. Після реєстрації права власності на землю видається витяг із Державного реєстру речових прав у паперовому або електронному» , — поділився власним досвідом Сергій

Наразі купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізичні особи-громадяни України, але не більше 100 гектарів.

За інформацією Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ОДА, в середньому, нормативна грошова оцінка 1 га землі сільськогосподарського призначення на Херсонщині складає 24,5 тис. грн.

Для порівняння: всередньому по країні вартість 1 гектара становить близько 40 тисяч гривень. Найдорожчі земельні ділянки у Київській та Одеській областях.

Сергій Сорокунський зауважив, викликає довіру те, що сам процес купівлі та продажу земельних ділянок є досить прозорим:
«На початку багато людей боялися, що наше багатство – землю – розберуть по клаптикам. Але все відбувається максимально цивілізовано.

Земельній ділянці має бути присвоєний кадастровий номер, якщо ділянка в оренді, то про наміри її продати обов’язково повідомляють орендаря, усі операції безготівкові. Коли усе зрозуміло і прозоро, то формуються нормальні бізнес-стосунки».

Нагадаємо, 01 липня офіційно оголошено старт ринку землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.