Фермери розповіли про переваги та недоліки технології strip-till

2 недели назад 0

Перевагою технології strip-till є можливість локального внесення добрив під корінь рослини та добре відкрита орна смуга. Завдяки цьому коріння добре розвивається і здатне забирати воду з глибших шарів ґрунту, проте, як і в будь-якій системі, є і недолік.

Про це розповів польський фермер Вітольд Варян, пише SuperAgronom.com.

Як зазначається, аграрій вирощує кукурудзу за системою strip-till з 2019 року. Попередником для кукурудзи зазвичай є пшениця. Одночасно з дискуванням стерні висівають проміжні культури, які залишаються на полі до квітня. Навесні єдиний обробіток — знищення покривної культури дисковим знаряддям з подальшим висівом кукурудзи і смуговою культивацією.

Як зазначив фермер, суттєвих мінусів вирощування кукурудзи в технології він не помітив, окрім одного: іноді доводиться трохи відтягувати строки сівби, бо ґрунт за такої системи прогрівається повільніше та знаходиться у вологому стані та повільно підсихає.

Його колега — фермер з Мазовецького воєводства Адріан Августиняк вже вісім років практикує систему strip-till. Недоліком смугового обробітку кукурудзи він також називає повільне прогрівання ґрунту, а перевагою — економічний аспект.

«Ця система дозволяє отримувати стабільні врожаї з невеликими витратами, особливо зараз, коли з’явилися дотації з екосхеми на спрощене вирощування», — додав фермер.

Якщо дозволяють строки збирання попередника, восени проводять неглибоке дискування і посів проміжної культури. Цю процедуру повторюють навесні, щоб знищити проміжний урожай і трохи прискорити прогрівання ґрунту. Далі залишається лише сівба і глибока смугова культивація.

Агро — це не лише «посіяв-зібрав-продав»

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Коментувати Поділитися в соцмережах Всі матеріали Включіть JavaScript для показу коментарів Disqus. Виконано за допомогою Disqus

Вибір редакції

Травневий хрущ: як побороти весняного шкідника Вчора 99Актуальні гранти для представників агросектору у травні 10 травня 1 608Заборона в ЄС, але не в Україні — найпоширеніші небезпечні пестициди 9 травня 3 538Що смакує корові — правильне силосування і зберігання корму 29 квітня 771 906905904902

Не пропусти останні новини!

Реклама Те, що цікаво зараз