Херсонщина в п’ятірці лідерів за площею проданої землі під час війни

1 год назад 0

З 24 лютого 2022 року по 2 січня 2023 року в Україні укладено 41 979 угод на ринку землі, які охоплюють площу в 77 668 га, з них 21 тис. га продали на Херсонщини повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.
До п’ятірки за площею проданої землі також увійшли:

  • Харківщина (39,5 тис. га);
  • Дніпропетровщина (29 тис. га);
  • Полтавщина (26,3 тис. га);
  • Кіровоградщина (26,1 тис. га).

Зображення: Міністерство аграрної політики та продовольства України Найактивнішими регіонами за площею земель, щодо яких зареєстровано правочини стали: 

  • Хмельниччина (8,1 тис. га);
  • Вінниччина (8 тис. га);
  • Полтавщина (8 тис. га);
  • Кіровоградщина (7,8 тис. га);
  • Дніпропетровщина (7,6 тис. га).

Зображення: Міністерство аграрної політики та продовольства України У цілому станом на 2 січня за увесь період функціонування ринку землі укладено 142 945 земельних угод за площею в 322 194 га.
Наразі подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5665 нотаріусів. Усього заяв – 6380, із них погоджено – 5555, відмову отримали 825.

Середня ціна 1 га землі в Україні становить 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею у 268,3 тис. га.

Вартість одного гектара землі на Івано-Франківщині, яка перебуває в топі рейтингу, сягає 292,7 тис. грн.

В серпні в Одеській обласній раді відбулося засідання робочої групи для планування ефективного землеробства в регіонах північного Причорномор’я України в умовах суттєвих кліматичних змін. До дискусії були запрошені представники відділу з питань природокористування апарату обласної ради, Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, наукових організацій, члени робочої групи, аграрії.

Того ж місяця лідерами зі збору врожаю в Україні були: Миколаївська область – 86% від загальної кількості, Одеська – 85%, Волинська та Дніпропетровська – 70%, Кіровоградська – 60%.

26 жовтня повідомлялося, що незважаючи на війну виробники аграрної продукції Одеської області та України в цілому проводять сівбу там, де це дозволяють обставини. Так, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, минулого тижня посіяно 836 тис. га озимих на зерно. Серед лідерів аграрії Миколаївщини та Одещини, вони провели сівбу на майже 150 тисяч гектарів кожна. 

Аграрії Одеської області констатують щоденне збільшення площ загиблих озимих культур на півдні області у зв'язку із недостатньою кількістю вологи в метровому шарі ґрунту та відсутністю опадів. Про це повідомила директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА  Алла Стоянова .