Херсонська область на другому місці за обсягами незаконної вирубки лісів

2 года назад 0

Передноворічні свята теж не стали винятком у незаконній вирубці ялинок та  сосен . На Херсонщині працівники поліції  виявили 25 адміністративних правопорушень і за результатами проведених перевірок з незаконного продажу вилучили 240 ялинок на загальну суму 85 тисяч гривень. Жителі Херсонської області купували хвойні символи свята з рук, аби заощадити, тим самим підтримуючи браконьєрів .  Як боротися з незаконними вирубками лісу, розповідаємо в статті.

Загальний обсяг незаконних вирубок лісу милого року сягнув майже 120 тис. куб. м лісу, що завдало шкоди державі на суму понад 814 млн грн заподіяної шкоди.

Про це свідчить Звіт Державного агентства лісових ресурсів України.

Згідно із ним, Держлісагентством у 2019 році при проведенні перевірок у лісах Херсонського облуправління виявлено незаконних рубок в обсязі 1333 куб. м на суму 16,9 млн грн. Це другий за обсягом показник по Україні. На першому місці – Харківська область – 6446 куб. м на суму заподіяної шкоди 51,7 млн грн. На третьому – Житомирська область, близько 1 тис. куб. м на суму більше 5 млн грн.

З метою запобігання незаконним вирубкам Міністерство захисту довкілля приймає низку важливих заходів. Так, першочерговими визначені такі кроки: повна прозорість та відкритість ринку деревини. Цього можна досягти через запровадження продажу 100 % усієї необробленої деревини через онлайн-аукціони на платформі Prozorro.Продажі. Також створення Лісового порталу, де у відкритому доступі буде локалізована вся інформація про ліси України: від матеріалів лісовпорядкування та інвентаризації до відкритої  інформації про електронний облік деревини від лісу до кінцевого споживача. Також будуть розроблені сервіси для деревообробників, які направлені на полегшення здійснення діяльності через максимальну цифровізацію процесів та доступність інформації.

Як наголосив повідомив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський під часпрезентації проекту Державної стратегії управління лісамидо 2035 року, продаж лісу через аукціони має забезпечити не лише відкритість у сфері лісозаготівель, а й сприяти боротьбі з незаконними рубками дерев».

Нагадаємо, що Закарпатська область уже підписала меморандум з ДП «Прозорро.Продажі» та перевела продаж деревини, що заготовляється регіоном, на прозорі аукціони.

«За час дії пілотного проекту з продажу окремих партій необробленої деревини через Prozorro.Продажі з лютого 2020 року система довела свою ефективність, а тому лісгоспи Закарпатської області мають збільшити обсяги продажів небробленої деревини в ЕТС до 100%. Це дозволяє збільшити надходження до місцевого бюджету, а відповідно позитивно впливає на добробут регіону. Крім того, ринок стає прозорим, доступним та конкурентним» , – зазначив голова Закарпатської ОДА Олексій Петров під час підписання Меморандуму про співпрацю з ДП «Прозорро.Продажі».


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.