Хліборобів та овочеводів Херсонщини опитали і виявили найбільші проблеми галузі

6 лет назад 0

Херсонські аудитори обробили анкети аграріїв — головна проблема була і лишається відсутність дешевих кредитів та вчасних компенсацій від держави.

Фахівці підсумували результати анкетування з питань фінансової підтримки підприємств АПК. Анкети заповнили 33 сільгоспвиробники області (державні і приватні підприємства, фермерські господарства, товариства з обмеженою відповідальністю). Види їх діяльності — вирощування зернових та технічних культур, виробництво елітного та репродукційного насіння сільгоспкультур, вирощування племінного молодняку та великої рогатої худоби).

Проведене опитування показало: проблемним у сфері фінансової підтримки АПК залишається механізм з отримання суб’єктами господарювання компенсаційних виплат від держави.

Зокрема, 30% респондентів вважають відповідну нормативно-правову базу досконалою, 50% — недосконалою, 20% — досконалою, хоча окремі її норми потребують змін.

 

До інших результатів, узагальнених аудиторами. 60% проанкетованих виробників вважають, що кредити, перш за все, необхідні рослинницькій галузі, 22% — тваринництву, а 18% — для переробної галузі.

До речі, 70% опитаних сільгоспвиробників хотіли б отримувати компенсаційні суми рівномірно, протягом року. 30 % аграріїв потребують отримання коштів на весні.

Також 75 % учасників анкетування вказали на високий розмір відсоткових ставок банку при наданні кредиту.

90% від усіх опитаних аграріїв зверталися до банків за отриманням кредиту упродовж 2015-2017 років, з яких отримали банківські кредити — 71%.

Крім того, 60 % респондентів вважають, що   найбільші труднощі при оформленні кредиту виникають за процедурою оформлення застави, 10% — щодо страхування фінансових ризиків, 25% — під час оцінки заставного майна та 5% — при укладанні і підписанні угоди з банківською установою.

В анкетах аграріїв — інші проблемні питання: недосконалий і ускладнений механізм прийняття рішень щодо кредитування; великий об'єм документів та розрахунків, які надаються установам банків для отримання кредитів та інші.

Ось чому сільгоспвиробники обґрунтовано радять вдосконалити процедуру отримання компенсаційних коштів, розробити механізм електронного надання документів та відстеження в режимі «онлайн» статусу заявки на компенсацію.

Зокрема, сільгоспвиробники Херсонщини запропонували:

— удосконалити окремі норми правової бази, попередньо обговоривши їх з аграріями;

— розширити перелік цільового використання кредитних коштів;

— зменшити відсоткову ставку кредитування.

Таким чином, державні аудитори виявили ряд гострих проблем при наданні  фінансової підтримки аграріям на Херсонщині.  

Прес-служба Управління Південного офісу
Держаудитслужби в Херсонській області


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.