Як землевласникам відшкодовуватимуть збитки, завдані воєнними діями — затверджено методику

1 месяц назад 0

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України затвердило Методику визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану. Про це пише пресслужба Мінагрополітики.

Методикою визначено такі терміни:

  • забруднення ґрунтів — накопичення в ґрунтах речовин, які негативно впливають на їх родючість та інші корисні властивості;
  • засмічення земель — наявність на земельній ділянці сторонніх предметів, матеріалів, відходів та/або інших речовин без відповідних дозволів.

Методика стосується усіх земель України, незалежно від їх категорій та форм власності. У документі прописані порядок визначення шкоди та її обчислення.

«Усі матеріали, які використовують для проведення розрахунку, формують в окрему справу, яку зберігає уповноважений орган, що здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Цей орган має право надавати копії розрахунків разом зі справою органам державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронним органам», — пояснили у відомстві.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.